To niemal obowiązkowa pozycja w kalendarzu paralotniarzy i miłośników latania, a także publiczności spragnionej wrażeń – pierwsze na Mazurach i jedyne w Polsce pokazy akrobacji paralotniowej i motoparalotniowej „Acro Masuria Paragliding Show Ełk 2018″ odbędą się 28 lipca w Ełku na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej.

Początek imprezy o godzinie 10:00 – wykłady paralotniowe, które poprowadzą m.in.: Gerry Mayer, pilot Minari Team, podróżnik, który opowie o swojej podróży „Paralotnią przez Afrykę”, Raffaelo Bennetti, pilot Minari Team – opowie o akrobacji motoparalotniowej, Javi Malaguita, pilot Minari Team – wprowadzi Was w świat akrobacji motoparalotniowej. Głos zabiorą również: Norbert Nowicki (Motoparalotniarstwo i wyzwania); Krzysztof Fabia (Termika bez tajemnic), Alessandro Bojda (Acrocolective – Jak rozpocząć latanie swobodne na wyższym poziomie i nie zrobić sobie kuku); Andrzej Walerych, który wykonywał zdjęcia przyrodnicze dla National Geographic, wygrał najważniejszy plebiscyt lotniczy w 2012 roku, lata od 2003 roku – to pionier rozwoju paralotniarstwa na Mazurach, który wprowadzi uczestników wydarzenia w świat mazurskich paralotniarzy (Jak rozpocząć przygodę z lataniem); Ernest Adamczyk – konstruktor Minari Engine Poland – opowie o konstrukcjach, silnikach Minari Engine.

Od godziny 14:00 organizatorzy imprezy zapraszają rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty modelarskie, połączone z zawodami dla najmłodszych pod hasłem “Smyki na start”. Prosimy o wcześniejsze przybycie z dziećmi i również zachęcamy do rejestracji drogą internetową poprzez rejestrator.

Wykłady paralotniowe i warsztaty modelarskie odbędą się w Ełckim Centrum Ekologicznym, przy ulicy Parkowej 12.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce około godz. 15:00 na plaży miejskiej w Ełku. Na dobry początek – widowiskowe pokazy akrobacji paralotniowej. Piloci z Polski i Europy będą dokonywać niemożliwego, wyskakując z paralotnią z balonu, trajki i rikszy. W planach również bicie rekordu Guinnessa w wyskoku paralotnią z balonu. Dla amatorów podniebnych przygód dostępne będzie stanowisko do nauki stawiania skrzydła.

Każdy z zainteresowanych uczestników może skorzystać z treningu naziemnego, pod opieką instruktora paralotniowego. Dla chętnych, którzy zechcą zobaczyć malowniczą okolicę Ełku z lotu ptaka, przygotowano możliwość skorzystania z odpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant, które będą wykonywane od 26 lipca.

Dla widzów chcących poczuć adrenalinę będzie możliwość lotu w tandemie jako pasażer, z pilotem wykonującym ewolucje akrobatyczne podczas pokazów w Ełku.

Wśród atrakcji przygotowanych na ACRO Masuria Paragliding Show EŁK 2018 znajdzie się też szereg konkursów dla dorosłych i najmłodszych, które przeprowadzi Szkoła Językowa „Success” w Ełku. Nagrodę główną stanowi przelot motoparalotnią nad miastem. Dla najmłodszych organizatorzy udostępnią bezpłatną, dmuchaną zjeżdżalnię. Będzie też szereg innych atrakcji dla publiczności: od pitbike’ów (mini cross) po zdalnie sterowanych RC.

Wejście na imprezę jest bezpłatne! W trakcie imprezy będzie można zobaczyć sprzęt dla latających, który zaprezentują firmy produkujące osprzęt do latania.

INFORMACJE DLA PARALOTNIARZY

Dla motoparalotniarzy chcących polatać w trakcie imprezy przygotowane zostanie specjalne startowisko na obrzeżach miasta. Na startowisku każdy z motoparalotniarzy będzie mógł zostawić swój sprzęt w specjalnym namiocie na cały dzień i noc. Namiot będzie pod ochroną wykwalifikowanej firmy ochroniarskiej.

Każdy z motoparalotniarzy, chcący latać w strefie podczas pikniku, musi obowiązkowo zarejestrować się uprzednio w biurze organizatora na startowisku lub na plaży miejskiej i uiścić opłatę w wysokości 100 złotych. 

Obowiązkowo każdy pilot musi posiadać świadectwo kwalifikacji i sprawne radio oraz zapoznać się z regulaminem i strefą lotów.

Camping przy plaży miejskiej w Ełku (ul. Parkowa 2) zostanie udostępniony bezpłatnie. Można rozbić namiot lub przyjechać camperem. Gwarantowany jest pełen darmowy dostęp do mediów (prąd, woda, wc, prysznic). Prosimy o wcześniejszą rezerwację  e-mailem: mazuryparalotnie@vp.pl

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdziecie w linku do wydarzenia utworzonego na Facebooku.

Zapraszamy 28 lipca na Mazury. Gdyby pogoda nie dopisała, wydarzenie odbędzie się dzień później, 29 lipca.

Kontakt z organizatorem: Mazury Paralotnie, tel. +48 512 959 465; email: mazuryparalotnie@vp.plwww.mazuryparalotnie.pl

Dodaj komentarz