Paweł Pawlikowski, twórca nagrodzonej Oscarem „Idy” powraca z nowym filmem, który widzów przenosi do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Film został ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność, choć i słów dezaprobaty mu nie szczędzono.

Najnowsza produkcja Pawła Pawlikowskiego dostała się do Konkursu Głównego festiwalu w Cannes. Pawlikowski za „Zimną wojnę” otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera. Na ekranie zobaczymy: Joannę Kulig (Niewinne), Tomasza Kota (Bogowie), Borysa Szyca (Pokot), Agatę Kuleszę (Ida), Adama Woronowicza (Czerwony pająk), Adama Ferencego (Jasminum).

Akcja filmu toczy się na terenie Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża w latach 50. i 60. XX wieku. Zula grana przez Joannę Kulig jest młodą tancerką, z kolei Wiktor (Tomasz Kot) – pianistą. Parę połączy najpierw fascynacja, potem miłość, która ostatecznie zostanie przerwana przez prozę życia.

Zdjęcia kręcone były między innymi  w Łodzi i Wrocławiu. Film jest dedykowany rodzicom reżysera.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na wybrany pokaz filmu „Zimna wojna” w Cinema Lumiere. Wystarczy do dnia 15 czerwca do godz. 15.00 wysłać do nas mailem (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: W ilu i jakich filmach Pawła Pawlikowskiego zagrała Joanna Kulig? Zwycięzców wylosujemy (ich nazwiska zostaną podane na naszej stronie). Bilety wygrywają: Katarzyna Michaluk oraz Justyna Zackiewicz (prawidłowa odpowiedź: Joanna Kulig zagrała w 3 filmach Pawła Pawlikowskiego: „Ida” , „Kobieta z piątej dzielnicy” („La femme du veme”) i „Zimna wojna”).

Dodaj komentarz