W powszechnej opinii system alarmowy zarezerwowany jest dla osób najzamożniejszych. Jest to opinia mylna, bowiem współczesne – ekonomiczne rozwiązania sprawiają, że na taki system może pozwolić sobie większość osób.

Warto dodać, iż jest to inwestycja, która może się zwrócić natychmiast – zwłaszcza, gdy niechciany intruz postanowi skraść nasze dobra materialne…

W dzisiejszym artykule skupimy się na pojęciu pt. System Sygnalizacji Włamania i Napadu. Tego rodzaju system składa się z następujących elementów: centrali alarmowej; czujki; pilota; alternatywnych urządzeń sterujących; sygnalizatora dźwiękowego, bądź wizualnego.

Jeśli chodzi o wspomniane czujki, to podczas ich doboru warto znaleźć takie, które będą posiadać znakomity stosunek jakości względem ceny. Z szeroką ofertą tego typu czujek można spotkać się na stronie internetowej renomowanego sklepu Montersi.pl.

Najbardziej popularne czujki są odpowiedzialne za wykrywanie ruchu. Te bardziej zaawansowane potrafią odróżniać ludzi od zwierząt. Poza nimi istnieją jeszcze warianty czułe na dźwięk, zmianę temperatury oraz otwarcie okien (tzw. kontraktony).

Koszta związane z systemami alarmowymi

W przypadku cen warto bazować na konkretnych liczbach. Najprostsze i najbardziej zubożałe systemy alarmowe kupimy już od 500 zł. Tego rodzaju systemy są wyposażone w jedną czujkę i doskonale nadają się do powierzchni o małym metrażu – m.in. garaży, komórek lokatorskich oraz niewielkich sklepów.

Profesjonalne systemy alarmowe

Poza systemami budżetowymi istnieje szeroka gama zaawansowanych systemów alarmowych. W ich przypadku ilość czujek ruchu jest znacznie większa, dlatego są one przeznaczone do dużych powierzchni. Od 1000zł rozpoczynają się systemy wyposażone w panel dotykowy typu TFT, który może objąć nawet 8 czujek. Od wspomnianej kwoty rozpoczynają się także systemy na baterie słoneczne, które będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku budowy w której mamy problem z podpięciem zasilania stałego. W tego rodzaju systemach funkcja powiadomień GSM oraz obudowy hermetycznej jest standardem.

O procesie instalacji alarmu

Proste systemy są banalne zarówno w obsłudze jak i montażu. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności warto zwrócić się do specjalisty. Wiąże się to z większymi kosztami, jednak wówczas będziemy mieć pewność, że kable poprowadzone zostaną prawidłowo, a system działać będzie nienagannie. Uśrednione ceny takiej usługi oscylują w granicach od 15 do 50 zł za punkt, przy czym punktem może być kontrakton, czujka etc. Z kolei montowanie centrali oraz sygnalizatorów dźwiękowych to koszt na poziomie od 50 do 150 zł.

Podsumowanie i wnioski

Zakup uniwersalnej i standardowej ochrony systemowej wespół z montażem to koszt rzędu 1000zł. W przypadku dopłacenia kilkuset złotych możemy mieć pewność, że nasz system alarmowy będzie w pełni profesjonalny i efektywny.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad systemem alarmowym, zapraszamy do kontaktu z firmą Montersi.pl, która od wielu lat oferuje wysokiej jakości systemy alarmowe pod adresem: https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj