Kiepską sytuację finansową Wigier Suwałki ma poprawić zakup akcji klubu. W środę, 25 lipca suwalscy radni podjęli jednogłośnie uchwałę o objęciu 200 udziałów za łączną kwotę 200 tys. złotych. Środki na ten cel zostaną wyasygnowane z budżetu miasta.

O problemach Wigier Suwałki już pisaliśmy:

Radni pytają o konflikt w szkołach i „miedziaki” od marszałka na Suwałki Blues Festival

Przyznanie stypendiów i nagród poprawiło sytuację klubu tylko częściowo. Jednym z planowanych rozwiązań trudnej sytuacji będzie teraz zakup akcji spółki Wigry Suwałki przez miasto.

Piłka nożna jest w Suwałkach jedną z dyscyplin wiodących, jednak to nie wystarczyło, aby rozwiać wszystkie wątpliwości radnych. Przed głosowaniem radny Zbysław Grajek przypominał, że radni prosili o przedstawienie programu naprawczego sytuacji w klubie.

– To jest akcja jednorazowa. Chcemy wiedzieć, na co te pieniądze zostaną przeznaczone i jak klub widzi swoją przyszłą sytuację finansową. Poprzemy ten wniosek, ale oczekuję, że ten program zostanie przedstawiony – powiedział radny, dodając, że bez tej informacji kolejne wnioski związane z pomocą drużynie Wigier, nie zostaną przyjęte przez radnych z ugrupowania PO.

Prezydent Czesław Renkiewicz odparł z kolei, że trudno wymagać programu naprawczego od zupełnie nowego podmiotu, jakim jest spółka prawa handlowego, w którą przekształciły się Wigry. Dotychczas klub działał jako stowarzyszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj