Reklama

Sukcesy „Dance Academy” w Chorwacji

Data:

- Reklama -

Prawdziwym sukcesem zakończył się udział zespołu Dance Academy, działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Mihaila Nikolova, na Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Island of Talent” w chorwackim mieście Trogir. Pierwsze miejsce i złoty medal tancerze zdobyli w kategorii wiekowej 14-16 lat, najwyższe miejsce na podium wytańczyła też Monika Bogdanowicz, w kategorii solo, 14-16 lat. Rewelacyjnie poradzili też sobie tancerze w kategorii miniformacje 17-25 lat, zdobywając srebro.

Nagrody cieszą tym bardziej, że festiwal należy do najbardziej prestiżowych imprez promujących młode talenty. Biorą w nim udział najlepsze zespoły taneczne i wokalne, warsztaty prowadzą uznani pedagodzy i choreografowie, a oceniają wybitni znawcy sztuki.

Studio „Dance Academy” działa od 2013 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Mihaila Nikolova, pedagoga, tancerza i choreografia, absolwenta najlepszych szkół baletowych w Moskwie i Sofii, wychowanka znakomitych pedagogów tańca nowoczesnego. Studio Dance Academy tworzą dwie grupy dziecięce w wieku 6-8 oraz 9-11 lat oraz młodzieżowa skupiająca tancerzy w wieku 12-19 lat. Podczas zajęć poznają wszystkie techniki tańca od klasycznego po hip-hop i modern-jazz-show dance, przygotowujące do tworzenia etiud i pełnowymiarowych widowisk tanecznych. Doskonalą swoje umiejętności na szkoleniach z akrobatyki oraz warsztatach tanecznych z uznanymi choreografami i instruktorami z Polski. Ogromny potencjał artystyczny młodzi tancerze zaprezentowali w produkcjach SOK – widowiskach taneczno-muzycznych pt. „Królowa śniegu”, ” Alicja w Krainie Czarów” oraz „Zuzia i przyjaciele”. Spektakle zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Fot. Uczestnicy, źródło: SOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wieczór pod znakiem tanga – wyjątkowy koncert Filharmonii Suwałki (foto)

W ramach Filharmonii Suwałk w piątek, 16 lutego, w...

Tłusty czwartek w SOK-u – muzyczne, radosne świętowanie (foto)

Karnawał wciąż trwa, a zanim się skończy, Suwalski Ośrodek...

Nowe Studio Piosenki „Art Voice” powstało w Suwalskim Ośrodku Kultury

W najbliższych dniach Studio Piosenki "Art Voice" rozpocznie swoją...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych

Suwalski Ośrodek Kultury ogłasza Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych, który...