Jazzowo w Sejnach. Koncert Kevina Harrisa w ramach projektu Polski Jazz 360° – konkurs

Wyjątkowy koncert jazzowy to propozycja Sejneńskiego Ośrodka Kultury na pierwszą niedzielę sierpnia. To szczególna okazja, z której warto skorzystać, bo gwiazda tego wydarzenia nieczęsto występuje w Polsce. Kevin Harris inspiruje się muzyką gospel, bluesem, soulem, zatem słuchaczy czekają ciekawe i urozmaicone doznania artystyczne.

Jazzowych klimatów ciąg dalszy. Niedawno (30 lipca) kinomani mogli obejrzeć w ramach prezentacji augustowskiego DKF-u „Kinochłon” dwa filmy – „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego oraz „Ethiopiques. Muzyka duszy” w reżyserii Macieja Bochniaka. Jazzowe wersje piosenek Agnieszki Osieckiej usłyszeć można było podczas recitalu Nuli Stankiewicz.

Tym razem zapraszamy na koncert znakomitego muzyka, Kevina Harrisa, który w najbliższą niedzielę (5 sierpnia o godz. 19.00), w Sejneńskim Ośrodku Kultury wraz z towarzyszącymi mu Piotrem Rodowiczem i Grzegorzem Masłowskim zabierze słuchaczy w świat jazzu rodem z Bostonu.

W ramach projektu Polski Jazz 360°, popularyzującego ten gatunek muzyki, jazzowe koncerty organizowane są w mniejszych miejscowościach, tak by fani dobrych brzmień mogli zetknąć się z wielkimi wykonawcami – z Polski, ale też z zagranicy, bo i międzynarodowe składy prezentują swoją muzykę, pasję, wirtuozerię.

Na scenie wraz z Kevinem Harrisem wystąpią muzycy należący do czołówki polskiego jazzu, ceniący improwizację – kontrabasista Piotr Rodowicz (który muzyczne wykształcenie zdobywał w Polsce i Stanach Zjednoczonych) oraz perkusista Grzegorz Masłowski, zdobywca stypendium Młoda Polska (w 2016 r.) przyznawanego za wybitne osiągnięcia muzyczne.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na niedzielny koncert w Sejneńskim Ośrodku Kultury. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kevin Harris wśród muzyków, którzy stanowią dla niego inspirację wymienia Theloniousa Monka i Charliego Parkera – na jakich instrumentach grali ci muzycy? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 4 sierpnia 2018 roku do godz. 12.00. Zwycięzców wylosujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj