Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapraszają na 16. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Praw Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 14-16 września w Suwalskim Ośrodku Kultury, przy ul. Jana Pawła II 5. Seanse filmowe organizowane są codziennie od godz. 16.00 do 20.00 (w piątek dodatkowo od godz. 8.15).

Na wszystkie filmy i spotkania wstęp jest bezpłatny, a jedyną granicą jest wiek od 15 lat.

Poruszona zostanie m.in. tematyka ekologii i powstających obozów dla Puszczy Białowieskiej, postaw patriotycznych, odpowiedzialności dziecka za rodziców, gwałtów towarzyszącym wojnom, upadku kultu Lenina na Ukrainie i odsłon jego pomnika w czasach ZSRR, przebiegu zamieszek rasowych w Los Angeles w 1992 r., prania pieniędzy w Zimbabwe, utylizacji niewypałów, wyspy śmieci i cmentarzy dla bezdomnych oraz lekarskich decyzji w stosunku do pogrążonego w śpiączce pacjenta.

Uczestnicy 16. Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS będą też mieli okazję wziąć udział w 4 ciekawych spotkaniach z osobami przedstawiającymi tematy poruszane w prezentowanych filmach.

Festiwal traktowany jest przez „Pryzmat” jako forma edukacji publicznej o podstawowych prawach i wolnościach jednostki przy użyciu atrakcyjnego medium, jakim jest film. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka oraz zostaną zorganizowane imprezy towarzyszące.

Więcej o filmach.

Wydarzenie w naszym kalendarzu:

16. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Suwałkach

Leave a Reply