W ostatnią sobotę września indeksy odebrali najmłodsi studenci suwalskiej PWSZ. W ramach Uniwersytetu Dziecięcego już kolejny rok uczelnia zaprasza w swe podwoje zainteresowanych zdobywaniem, poszerzaniem wiedzy małych suwalczan.

Spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze – odbyła się immatrykulacja, mali studenci otrzymali indeksy i słodkie upominki od władz miasta. Prezydent Czesław Renkiewicz i wiceprezydent Ewa Sidorek gratulowali najmłodszym, którzy dzięki programowi „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, czyli projektowi realizowanemu w ramach unijnego Programu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, będą wcielać się w role chemików, lekarzy, dziennikarzy, poznają tajemnice przyrody i sekrety fizyki, przeprowadzą ciekawe doświadczenia, będą spędzać czas aktywnie i interesująco.

Prezydent Renkiewicz wyraził radość, że najmłodsi będą mogli zaspokoić wrodzoną ciekawość i rozbudzić w sobie naukową pasję. Zapewnił też, że zależy mu na tym, by Suwałki rozwijały się – w naszym mieści rodzi się coraz więcej dzieci, zatem władze starają się tworzyć jak najlepsze warunki dla opieki nad nimi – powstają nowe żłobki, kolejne miejsca w przedszkolach. To inwestycja w młode pokolenie, która jest ważna i dla rodziców. – Miasto młodych ludzi ma przed sobą przyszłość – powiedział prezydent.

O tym, że jest to inicjatywa ciekawa przekonuje choćby fakt, że wiele dzieci nie pierwszy raz przekroczyło progi uczelni – w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego będą uczestniczyć drugi, a nawet trzeci raz. Program się zmienia i co roku jest to wspaniała przygoda i świetna zabawa – prócz rzecz jasna okazji do zdobycia wiedzy.

A taka sposobność nadarzyła się już podczas sobotniej inauguracji. Wykład pod tytułem „Po sąsiedzku z tęczą” przedstawił Bogdan Janus, z wykształcenia fizyk, z łódzkiego Centrum Nauki EC1. Frapujące doświadczenia, ciekawa prezentacja i bardzo przystępnie przekazane informacje pozwoliły najmłodszym dowiedzieć się wiele o podczerwieni i ultrafiolecie.

Kolejne spotkanie w ramach projektu „UMOwieni na Odkrywanie PWSZ 2” za dwa tygodnie. Najmłodsi nie mogą się już doczekać!

foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj