Od października szkolenie specjalistyczne prowadzone jest we wszystkich batalionach podległych 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ten sposób kolejni żołnierze rozpoczynają pełnienie drugiego roku Terytorialnej Służby Wojskowej.

Pierwszy rok – szkolenie indywidualne, drugi rok – szkolenie specjalistyczne

W szkoleniu specjalistycznym uczestniczy już ponad pół tysiąca żołnierzy 1PBOT. Pierwszym pododdziałem, który je rozpoczął, jest 11 batalion lekkiej piechoty z Białegostoku. Od października szkolenie specjalistyczne realizują także bataliony lekkiej piechoty z Suwałk, Łomży i Bielska Podlaskiego.

Terytorialsi, aby przejść do tego etapu, musieli zdać egzaminy praktyczne po pierwszym roku służby. Teraz, przez kolejnych 12 miesięcy, żołnierze będą nabywać nowe kompetencje
w specjalności, które związane są z pełnioną przez nich funkcją, np. ratownika pola walki, sapera czy radiotelefonisty. Ten etap wiąże się także z nauką obsługi specjalistycznego sprzętu i uzbrojenia.

Ponad 750 Terytorialsów na ćwiczeniach

W miniony weekend w województwie podlaskim odbyły się największe w tym roku szkolenia. W Białymstoku, Łomży, Suwałkach oraz Hajnówce ćwiczyło ponad 750 Terytorialsów.

Ostatnie szkolenia kandydatów do służby

Aktualnie trwa rekrutacja na ostatnie w tym roku szkolenia, które zaplanowane są 24 listopada (osoby bez złożonej przysięgi wojskowej) oraz 2 grudnia (żołnierze rezerwy). Zainteresowane osoby powinny kierować się do Wojskowych Komend Uzupełnień. Dane teleadresowe WKU oraz proces rekrutacji znajdują się na stronie www.terytorialsi.mil.pl.

Fot. PBOT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj