Finałowy Koncert VI Festiwalu Ars Musica odbył się 14 października w Suwałkach. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów Jana Sebastiana Bacha i Antonia Vivaldiego w wykonaniu znakomitych artystów – sopranistki Marleny Borowskiej i renomowanego Zespołu Muzyki Dawnej La Tempesta.

Nadzwyczajny Koncert Finałowy VI Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica z pewnością można uznać za barokowe święto. Tego dnia suwalczanom zaprezentował się zespół La Tempesta pod dyrekcją Jakuba Burzyńskiego w znakomitym składzie: Marlena Borowska (sopran), Tytus Wojnowicz (obój barokowy), Agnieszka Obst-Chwała, (skrzypce barokowe), Michał Piotrowski (skrzypce barokowe), Anna Stankiewicz (altówka barokowa), Maria Piotrowska (wiolonczela barokowa), Daniel Zorzano (kontrabas barokowy), Barbara Świderska (klawesyn), Jakub Burzyński (dyrygent, kontratenor).

Sopranistki Marleny Borowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. To znakomita i nagradzana wokalistka, doświadczony pedagog i organizatorka wielu znaczących wydarzeń artystycznych w Suwałkach i na Suwalszczyźnie. Tym razem na jej zaproszenie do miasta przybyli członkowie zespołu „La Tempesta”, który wykonuje muzykę renesansu, baroku, klasycyzmu i romantyzmu w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego. Zespół występuje w głównych salach koncertowych oraz na festiwalach w kraju i za granicą (Roma Festival Barocco, Internationales H.I.F. Biber Festival Wien, Tage für Alte Musik Berlin i in.). Współpracował z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Operą na Zamku w Szczecinie podczas wystawienia The Fairy Queen Purcella w reżyserii Michała Znanieckiego. Dokonał kilkunastu nagrań CD, w tym serii albumów poświęconych muzyce archiwum klasztoru na Jasnej Górze. Jest gospodarzem festiwalu Barok w Radości w Warszawie, bierze udział w cyklu wykonań wszystkich kantat J.S. Bacha na Uniwersytecie Warszawskim. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest jego założyciel, Jakub Burzyński.

Fot. źródło: Marlena Borowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj