Ostatnia konferencja kandydata PiS na prezydenta Suwałk, Grzegorza Mackiewicza, podczas której mówił on o wysokim zadłużeniu Suwałk i chybionych inwestycjach, wywołała reakcję urzędującego prezydenta ubiegającego się o reelekcję, Czesława Renkiewicza. Kandydat „Łączą nas Suwałki” zastanawia się nawet, co sam przyznał, nad procesem w trybie wyborczym.

Czesław Renkiewicz ostatnie wypowiedzi Grzegorza Mackiewicza nazwał kłamstwami. Konferencja kontrkandydata z obozu PiS dotyczyła m.in. budżetu miejskiego – kwestii zadłużenia i inwestycji.

Grzegorz Mackiewicz zwrócił uwagę, że prezydent Suwałk i jego ekipa przypisują sobie zasługi za działania, na które prezydent nie ma wpływu – np. zadanie rządowe, wśród których jako przykład Mackiewicz podał zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy. – Ogłaszanie tego publiczne to gruba przesada – przekonywał kandydat PiS.

– Ekipa Renkiewicza i sam Renkiewicz wskazywał, że jest przeciwnikiem tego rządu, a ten rząd ratuje budżet Suwałk. Poziom zadłużenia miasta jest bardzo wysoki i bez pieniędzy z 500+ zdolność kredytowa byłaby jeszcze mniejsza – wskazywał Grzegorz Mackiewicz.

Mackiewicz wymienił również nieprzemyślane inwestycje urzędującego prezydenta, jak „budowa lotniska dla kilku przedsiębiorców”. Kandydat z opozycji zarzucił też prezydentowi, że pomysły np. dotyczące inwestycji w oświatę ten prezentuje dopiero wywołany do tablicy.

Jak na zarzuty Grzegorza Mackiewicza odpowiedział Czesław Renkiewicz (posłuchaj)?

Źródło filmu wideo: oficjalny fanpage Grzegorza Mackiewicza

4 KOMENTARZE

  1. Panie Mackiewicz, nie wygracie. Buta, pycha i nos zadarty do góry tak jak by Pan osiągnął cokolwiek co mogłoby komuś zaimponować.
    I po pierwsze nie Renkiewicz to, Renkiewicz tamto tylko PAN Czesław Renkiewicz. Zwykła grzeczność przychyliłaby Wam więcej zwolenników a tak kojarzycie się tylko z agresją i obłędem.

  2. Kampania wyborcza w oparciu o dyskredytowanie kontrkandydatów to obrzydlistwo. Mackiewicz, mojego głosu nigdy nie zdobędziesz!

Leave a Reply