Trzecie, ostatnie przedstawienie, które suwalczanie obejrzeć mogli w ramach projektu Teatr Polska, to ciekawa propozycja dla młodszych widzów. W spektaklu „Ony” połączona została gra aktorska i przekaz za pośrednictwem bohaterów lalkowych. Niebanalna scenografia, nietypowe wykorzystanie przedmiotów, umowność i symbolika przykuwają uwagę.

Baśń Marty Guśniowskiej pokazuje nam podróż przez życie tytułowego bohatera, którego poznajemy jako małego chłopca. Towarzyszymy mu w jego poszukiwaniach ojca, w kolejnych etapach życia, dorastaniu, starzeniu się. Historia pełna zwrotów akcji, zaskakujących metafor, każe nam zastanowić się nad sensem życia, dostrzec nieprzemijalne wartości. Zakończenie – choć przewidywalne, jak los każdego człowieka, nie napawa smutkiem. Trudny początek nie determinuje dalszych kolei życiowych, zawsze istnieje wybór, który pozwoli nam zyskać poczucie spełnienia, da możliwość nadania sensu naszym poczynaniom.

Przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek to efekt współpracy polsko-litewskiej: za warstwę wizualną odpowiada litewskiej scenografka Giedrė Brazytė, ciekawe projekcje stworzył Mantas Bardauskas, z kolei muzyka do spektaklu to dzieło Antanasa Jasenki. Na scenie zaprezentowali się aktorzy BTL: Ryszard Doliński, Łucja Grzeszczyk oraz Michał Jarmoszuk. Z kolei reżyseria jest dziełem Jacka Malinowskiego.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj