Niektórzy robią plany na weekend, inni myślą o świętach – Joanna Prorok oprócz codziennych zajęć, działań związanych z najbliższymi i nieco dalszymi zdarzeniami, wybiega myślami do marca przyszłego roku. Wówczas to minie trzecia rocznica operacji, dzięki której mogła śmiało patrzeć w przyszłość, podjąć się realizacji marzeń. W marcu 2016 roku, dzięki temu, że znaleziono odpowiedniego dawcę, który wcześniej wyraził zgodę na użycie jego narządów, transplantacja serca stała się początkiem nowego etapu w jej życiu. Joanna Prorok mogła zacząć żyć aktywniej (wcześniej choroba ograniczała jej możliwości), rozpoczęła studia na wymarzonym kierunku, ale także postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z szerszym gronem osób, a przede wszystkim z tymi, których podobna operacja czeka.

Takie spojrzenie z drugiej strony, pokazanie własnych przeżyć, przyszłym beneficjentom transplantacji pomoże przygotować się psychicznie do operacji, oswoić z tematem. Joanna już od pewnego czasu dzieliła się swoją codziennością, zmaganiami z chorobą, na założonym przez siebie blogu. Pozostało opracowanie tekstu, uzupełnienie go o materiał zdjęciowy, no i wydanie.

To chyba wartość i waga pomysłu Joanny Prorok sprawiły, że cenione wydawnictwo – PWN, opublikuje ten wyjątkowy pamiętnik. Aby w marcu książka pojawiła się w księgarniach, brakuje naprawdę niewiele: na druk ten pozycji potrzeba 14 tysięcy zł. Ruszyła zatem zbiórka funduszy i w tej chwili – po kilku dniach od jej rozpoczęcia – już 37% kwoty zadeklarowały osoby chcące mieć swój wkład w tę cenną inicjatywę.

A pomóc może każdy. Warto zajrzeć na stronę Pomagam.pl, która koordynuje tę akcję. Wpłacić można dowolną kwotę, ale jeśli zdecydujemy się wesprzeć ten projekt sumą 60 zł, to w prezencie, przedpremierowo, otrzymamy egzemplarz książki z dedykacją od autorki.

Dziś (14 listopada) zadeklarowano 37%, brakuje 73% – mamy nadzieję, że niebawem będą to odwrotne liczby – i że do końca stycznia, do kiedy suma na druk ma być zebrana, zbiórka zakończy się z sukcesem. Potem pozostanie tylko czekać na ukazanie się książki, której jako portal patronujemy.

Suwalska propagatorka transplantologii zamierza wydać książkę

Dodaj komentarz