Bajkowo i twórczo upływał piątek najmłodszym uczestnikom zajęć w pracowni „Smykałka” w suwalskiej Bibliotece Publicznej. Ferie to okazja, by spotykać się częściej i na dłużej, gdyż wolnego czasu jest więcej, a pracownicy biblioteki przygotowali mnóstwo ciekawych propozycji zajęć i aktywności.

Punktem wyjścia była piękna opowieść autorstwa Uli Ziober z cyklu „Bajki polskie” – „Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce”. Urokliwe ilustracje przybliżyły lubianą historię pomocnego chłopaka, który nie pozostawał obojętny na potrzeby innych, z troską pochylał się nad najmniejszymi nawet istotami, a za swą dobroć i wielkoduszność został wspaniale nagrodzony w sytuacji, gdy sam potrzebował pomocy.

Zamknięte w ramkach teatrzyku Kamishibai ilustracje przykuły uwagę, wręcz zahipnotyzowały małych słuchaczy, a godna naśladowania postawa głównego bohatera dała asumpt, by przypomnieć sobie własne dobre uczynki. Gorąca dyskusja na ten temat zaowocowała pomysłami na przedstawienie takich pozytywnych sytuacji w formie plastycznej.

Powstałe prace stały się okazją do pochwalenia się swoją odpowiedzialnością, pracowitością, ale też talentami plastycznymi. Później można było samodzielnie powiesić swój rysunek w Smykałkowej minigalerii i przystąpić do kolejnego zadania.

Niebawem – 11 lutego – obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. W szpitalach chorzy spędzają często długie tygodnie, a nawet miesiące. To trudne doświadczenie, zatem z pewnością miłym gestem będzie przekazanie im krzepiących słów. Uczestnicy zajęć też takie kolorowe, tchnące radością listy napisali, a przekażą je chorym wolontariusze Fundacji Dr Clown.

Takie urozmaicone, kreatywne i kształcące zajęcia odbywają się w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej od wtorku, 22 stycznia, a potrwają do drugiego stycznia. Bibliotekarze zapraszają od wtorku do soboty, w godzinach od 11.00 do 13.00. W planach zajęcia literackie, artystyczne, filmy, wycieczka. Wiele ciekawych propozycji na wolny czas, tak aby ferie, nawet te spędzone w domu, były czasem niezapomnianych przeżyć, nowych znajomości i rozmaitych doświadczeń.

Dodaj komentarz