Dla jednych – od dawna oczekiwany koncert, dla innych – okazja, by odkryć nowe brzmienia, teksty ważne, wpadające w ucho – „Flaszki i szlugi” oraz RAU wystąpią na scenie Miejskiego Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 w Augustowie, w sobotę, 9 lutego, o godzinie 19.00. To jedyny koncert, zatem warto zarezerwować sobie sobotni wieczór na spotkanie z niepowtarzalną mieszanką hip-hopu i rapu.

RAU – czyli Tomasz Rałowski – raper i muzyk zadebiutował w 2016 roku „Konkretną rozrywką”, w październiku 2018 roku ukazała się druga jego płyta – „Mistrz_Sztuki”. I tego właśnie mogą spodziewać się fani – muzyki nietuzinkowej, łączącej elektroniczne brzmienia z błyskotliwymi tekstami będącymi dowodem, że autor jest świetnym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości, nie stroni od autoironii, satyry, w jego utworach humor przeplata się z tonacją serio, a mnogość cytatów i nawiązań oferuje wielokontekstowy obraz codzienności każdego z nas. RAU współpracował z takimi artystami jak Ten Typ Mes, Eldo, Onar czy Natalia Nykiel, ma też na swoim koncie liczne kompozycje reklamowe i telewizyjne. Swoim występom nadaje oryginalną formę, przeplata je z live’actami i grą na samplerze.

Występ RAU rozpocznie sobotni koncert, po nim na scenie pojawi się tylko nieco liczniejszy podmiot wykonawczy – „Flaszki i szlugi” tworzą bracia – Król Świata i Jordah. Na swoim koncie mają albumy: „Kopę lat”, „FiS or die”, „Chyba na pewno”, „Nareszcie” i „Opór” oraz dwie EP-ki.

Muzyka hip-hopowa kojarzy się na ogół z buńczucznymi, młodzieżowymi rytmami, pewną brutalnością w słowach. Koncert RAU i zespołu „Flaszki i szlugi” przekona słuchaczy, że nie do końca tak jest. Ich twórczość jest autentyczna, w tekstach przywołują własne przeżycia, a sama muzyka rapowa to, jak twierdzi wielu, przedłużenie muzyki punk-rockowej.

Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury określa muzyczną działalność wykonawców koncertu jako luz, lekkość, lirykę, widzi w niej miłość do słowa, nawiązania do twórczości Łony, Fisza.

Warto przyjechać na koncert i odczarować ten gatunek – zaprasza Bartosz Świerkowski. Zachętą jest też bardzo atrakcyjna cena biletów – 5 zł. Można je nabyć w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59. Warto dodać, że każdy bilet premiowany jest voucherem o wartości 20 zł do sklepów After-Shock znajdujących sie w Augustowie i Suwałkach.  Partnerem koncertu jest bar „Escobar”, który po muzycznej uczcie zaprasza do odwiedzenia lokalu i wymiany wrażeń przy ulubionych daniach.

A na naszej stronie można wziąć udział w konkursie i zdobyć jedno z trzech podwójnych zaproszeń. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzą artyści, którzy wystąpią na sobotnim koncercie, 9 lutego, w augustowskim Miejskim Domu Kultury? Odpowiedzi prosimy przesyłać do 5 lutego do godz. 20.00 na adres redakcja@niebywalesuwalki.pl – zwycięzców wylosujemy. Zaproszenie dla 2 osób na ten koncert wygrał Andrzej Wierzchowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj