Już teraz z darmowej komunikacji miejskiej korzystają uczniowie i studenci. Czy w przyszłości autobusy w Suwałkach będą dowozić za darmo pozostałych mieszkańców do pracy? Na razie trwa „eksperyment” ze zleceniem obsługi wybranych linii firmie z Olsztyna.

W czasie niedawnych problemów z komunikacją miejską w Suwałkach – „epidemii” i absencji wśród kierowców – nie zostało zrealizowanych 168 kursów. Aby ta sytuacja nie powtórzyła się, spółka PGK postanowiła zabezpieczyć się i zlecić 15 proc. pracy przewozowej zewnętrznej firmie – z Olsztyna. Usługi te będą realizowane od 1 marca w oparciu o miejski tabor. Do dyspozycji nowego przewoźnika zostaną przekazane 2 autobusy.

Jak zaznacza prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz „eksperyment” ma też na celu zweryfikowanie, czy usługi przewozowe można wykonać taniej. Według podpisanej między spółką PGK a olsztyńską firmą umowy koszt wozokilometra wynosi 5,20 zł, podczas gdy ten sam koszt – przy realizacji przewozów przez PGK – to już około 8 zł.

Jeżeli uda się obniżyć koszty obsługi przewozów, darmowa komunikacja miejska w Suwałkach nie będzie tylko odległym planem.

O szansach na bezpłatną komunikację miejską Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

Przypomnijmy, że miasto przymierza się również do zakupu nowego taboru:

Suwałki inwestują w ekologiczny transport publiczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj