W poniedziałek, 11 lutego został ogłoszony przetarg na modernizację zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 6 na potrzeby nowego miejskiego żłobka. Budynek ma być gotowy do 30 listopada 2019 r.

Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 1 marca. Władze Suwałk starają się też o dofinansowanie tej inwestycji z programu „Maluch+”.

Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka ponad 300 maluchów. Nowy żłobek diametralnie wpłynie na zmniejszenie tej liczby. Tym samym w Suwałkach będą istniały 3 miejskie placówki: żłobek na północy miasta, do którego uczęszcza 114 maluchów, obiekt w centrum Suwałk, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci i nowy żłóbek przy ul. Kościuszki, gdzie opiekę znajdzie 122 dzieci. Będzie to też pierwszy żłobek dla dzieci niepełnosprawnych.

Żłobek składać się będzie z 8 oddziałów. Budynek przejdzie generalny remont, zostanie w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (w tym zostanie zamontowana winda hydrauliczna). Teren zostanie utwardzony i uporządkowany, powstanie również plac zabaw.

Wizualizacje: źródło UM w Suwałkach

Dodaj komentarz