Interesujące, cenione kino – tak określić należy nową propozycję, którą ma dla widzów Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon”. 27 maja na jedynym seansie, bo w ramach prezentacji DKF-u, wyświetlony zostanie „Słodki koniec dnia”.

Zachętą jest z pewnością lista nazwisk osób związanych z filmem. W roli głównej kinomani mogą podziwiać dawno nie widzianą na dużym ekranie Krystynę Jandę. Jej kreacja została doceniona przez jurorów Festiwalu Sundance, otrzymała specjalną nagrodę aktorską za rolę Marii Linde. Jej córkę, Annę, zagrała Kasia Smutniak.

Warto przywołać także twórców scenariusza – Jacka Borcucha i Szczepana Twardocha. Borcuch jest także reżyserem tego obrazu.

Kameralny film pokazuje poetkę – Polkę, od wielu lat mieszkającą we Włoszech. Z racji wieku przystoi jej stateczne zachowanie i pewna przewidywalność działań, ale niepokorny duch każe jej poszukiwać nowych doświadczeń, nie godzić się na narzucone ograniczenia…

Seansom w Kinochłonie zawsze towarzyszą spotkania z ciekawymi osobami związanymi z filmem, zatem i tym razem widzowie mogą oczekiwać miłej niespodzianki.

Warto śledzić propozycje DKF-u – niebawem pojawią się smakowite zapowiedzi dotyczące cyklicznej imprezy – Kinogrania. W lipcu organizatorzy będą mieli także propozycję dla fanów kultowych polskich komedii.

Zapraszamy na wieczór z KINOCHŁONEM tym bardziej, że film obejrzy z nami i przedyskutuje Tomasz Adamski.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz