Instalacja elektryczna to podstawa każdego domu.  Elektryka, niestety, czasem zawodzi i ulega awarii, a jak wiadomo – ciężko obyć się bez prądu. Usterki występują często z przyczyn niezależnych od lokatorów, ale jednak czasem również z ich winy. W jakim przypadku mamy uzasadnienie, by wezwać pomoc pogotowia elektrycznego?

Prąd, podobnie jak inne media, typu woda czy gaz, jest podstawowym i elementem codziennego życia i użytkowania. Możliwość korzystania z niego podnosi znacząco komfort życia i jest niezbędny w wykonywaniu niemalże każdej czynności dnia codziennego. Każdy sprzęt elektryczny, elektroniczny czy żarówki nie będą działać bez jego udziału, stąd jego nieodzowność w codzienności. Istnieje jednak druga strona medalu. Prąd, pomimo że tak potrzebny, może okazać się niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia. Aby więc dbać o własne bezpieczeństwo, warto dowiedzieć się, w jakich przypadkach nie należy podejmować się naprawy instalacji elektrycznej na własną rękę, a wezwać do pomocy pogotowie elektryczne.

Kiedy pomoże pogotowie elektryczne?

Warto znać kilka złotych zasad, które należy wykonać przed podjęciem decyzji o wezwaniu pogotowia. Przykładowo, przy nagłej przerwie w dostawie prądu, należy w pierwszej kolejności udać się do bezpiecznika, by sprawdzić, czy to nie wina „korków”.

Kiedy jednak okazuje się, że wszystkie bezpieczniki działają prawidłowo, a prądu nadal nie ma, to jest ten moment, by wezwać pogotowie elektryczne.

Przyczyna takiej sytuacji może być różna, dlatego prawdopodobnie będzie to robota dla fachowców. Nie próbujmy naprawiać elektryczności samodzielnie również wtedy, gdy elektryczności zabraknie w całym bloku, na całej ulicy, osiedlu czy nawet miejscowości.

Kiedy bezpiecznik był wymieniany, naprawiany bądź kiedy zerwano z niego plombę albo remontowano całą instalację elektryczną, również warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W przypadku uszkodzenia linii elektrycznych, wejść elektrycznych, liczników, również wezwanie pogotowia elektrycznego jest uzasadnione.

Aby to zrobić, należy zadzwonić pod numer 991 – jest numer alarmowy niezbędny w przypadku awarii instalacji elektrycznej. Sprawdź też, gdzie skorzystać z usług pogotowia elektrycznego: https://www.proservice24h.pl.

Dodaj komentarz