IV edycja Kinogrania powoli zmierza do finału. Amatorzy wartościowego kina zobaczyć mogli nagradzane i warte uwagi obrazy, w których muzyka wysuwa się na plan pierwszy. Nie zabrakło i stricte muzycznych doznań. W ramach przeglądu w czwartkowy wieczór w augustowskim Amfiteatrze wystąpiła charyzmatyczna grupa Lao Che.

Support stanowił zespół Ten Inches. Młodzi muzycy zaprezentowali anglojęzycznego bluesa. Oprócz kompozycji autorskich zabrzmiała „Cocaine” J. J. Cale’a – rozsławiona oczywiście wersją Erica Claptona (acz i Nazareth po nią sięgnął).

Gwiazda wieczoru pojawiła się na scenie parę minut po godzinie 20. Podczas ponad półtoragodzinnego koncertu słuchacze coraz tłumniej gromadzili się pod sceną, a żywy odbiór dowodził, iż Lao Che to zespół lubiany, ceniony, wręcz kultowy.

Choć program koncertu osnuty był wokół ostatniej płyty „Wiedza o społeczeństwie”, to nie mogło zabraknąć „Wojenki”. Publiczność usłyszała także dwa covery. Pierwszy to tytułowy utwór z albumu „Psychopop” formacji Püdelsi, drugi – „Automaty” Klanu.

Nie zabrakło i bisów, bo publiczność długo oklaskami domagała się powrotu artystów na scenę. Choć byli w ubiegłym roku w Sejnach, to tegoroczny koncert znów skupił szerokie grono fanów. Może w przyszłym roku wystąpią podczas Przystanku Olecko – bo koncert w Suwałkach ze względu na małą rozpoznawalność wg decydentów raczej prędko nie dojdzie do skutku.

Czwartkowy koncert prowadził Ryszard Jaźwiński, gość tegorocznego Kinobrania, znawca kina, autor radiowej audycji „Trójkowo, filmowo”.

Spotkać go i posłuchać jego prelekcji będzie można jeszcze w piątek, ostatniego dnia imprezy, 28 czerwca 2019 r. Na finisz zaplanowano piknik muzyczno-filmowy. Od godziny 15.00 na augustowskiej Plaży Miejskiej będzie można spróbować rozmaitych dań, zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będzie także możliwość wykonania autorskiej kartki pocztowej i wysłania jej od razu za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także nabycia oryginalnej biżuterii nawiązującej do klimatu przeglądu, bo wykonanej z kabli, kostek do gitary, pałeczek perkusyjnych, materiałów niezwykłych i niebanalnych.

Tego dnia zaprezentowane zostaną dwa filmy – o 19.30 w kinie Iskra widzowie będą mogli poznać historię muzycznej kariery Eltona Johna, dzięki obrazowi „Rocketman” w reżyserii Dextera Fletchera. Organizatorzy ponownie zapraszają do Amfiteatru – tu o godzinie 22.00 zostanie wyświetlony kultowy musical „Grease”, jeden z najbardziej kasowych filmów muzycznych wszech czasów.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj