Reklama

„Remus” Teatru Snów z Gdańska w ramach 18. Wigraszka

Data:

- Reklama -

Teatr młodych skupił w Suwałkach po raz osiemnasty amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek to okazja do wymiany doświadczeń, nowych artystycznych doznań, spotkań, nawiązania przyjaźni. Po konkursowych prezentacjach młodzi uczestnicy mieli we wtorek, 11 czerwca, okazję obejrzeć intrygujący formalnie, poruszający ważkie treści spektakl Teatru Snów z Gdańska, zatytułowany „Remus”. Oparty na najsłynniejszej opowieści napisanej w języku kaszubskim, „Życie i przygody Remusa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego, nawiązuje do mitów i legend tego regionu.

W Parku Konstytucji 3 Maja festiwalowi goście i suwalczanie mogli podziwiać z pietyzmem stworzoną scenografię, zachwycać się symboliką przekazu, niecodziennymi zabiegami zastosowanymi przez aktorów, by oddać dzieje wyjątkowego człowieka, o wielkim sercu i wielkich ideałach, z determinacją realizującego swój cel.

W środę, 12 czerwca, zobaczyć będzie można kolejne festiwalowe prezentacje konkursowe, a o godzinie 18.00 zapierający dech w piersiach spektakl autorstwa Mihaila Nikolova – „Światła Broadwayu. Podróż do świata marzeń”.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...

W tym tygodniu… „Wigraszek”, Piknik Kawaleryjski i inne wydarzenia

W tym tygodniu spotkamy się wokół teatru i muzyki...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...