„Remus” Teatru Snów z Gdańska w ramach 18. Wigraszka

0
895
WIGRASZEK spektakl plenerowy Remus
11 VI 2019, Suwałki - Park, WIGRASZEK - spektakl plenerowy "Remus" - Teatru Snów z Gdańska © 2019 Wojciech Otłowski

Teatr młodych skupił w Suwałkach po raz osiemnasty amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek to okazja do wymiany doświadczeń, nowych artystycznych doznań, spotkań, nawiązania przyjaźni. Po konkursowych prezentacjach młodzi uczestnicy mieli we wtorek, 11 czerwca, okazję obejrzeć intrygujący formalnie, poruszający ważkie treści spektakl Teatru Snów z Gdańska, zatytułowany „Remus”. Oparty na najsłynniejszej opowieści napisanej w języku kaszubskim, „Życie i przygody Remusa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego, nawiązuje do mitów i legend tego regionu.

W Parku Konstytucji 3 Maja festiwalowi goście i suwalczanie mogli podziwiać z pietyzmem stworzoną scenografię, zachwycać się symboliką przekazu, niecodziennymi zabiegami zastosowanymi przez aktorów, by oddać dzieje wyjątkowego człowieka, o wielkim sercu i wielkich ideałach, z determinacją realizującego swój cel.

W środę, 12 czerwca, zobaczyć będzie można kolejne festiwalowe prezentacje konkursowe, a o godzinie 18.00 zapierający dech w piersiach spektakl autorstwa Mihaila Nikolova – „Światła Broadwayu. Podróż do świata marzeń”.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply