Moscow BeatBalls nie pierwszy raz gościło w grodzie nad Czarną Hańcza, a jednocześnie w Rozmarino. Rok temu wystąpiło w tymże lokalu w ramach jedenastej edycji Suwałki Blues Festival.

06 VII 2018, Suwałki Blues Festival 2018 , Śniadania Bluesowe; Rozmarino – Moscow Beatballs
© 2018 Wojciech Otłowski

Trio (Timur Popowkin – gitara basowa o nietypowym kształcie, stylizowana na bałałajkę, Sergiej Arnałtow – wokal i perkusja oraz Juryj Kriwoszin – gitara) pozostawiło tak dobre wrażenie, iż po raz kolejny zostało – korzystając z trasy po północno-wschodniej Polsce, obwodzie kaliningradzkim i Litwie – zaproszone do Suwałk. Muzyka Moscow BeatBalls to swoista mieszanka bluesa z rockabilly, okraszona słowiańskim poczuciem humoru. Sergiej Arnałtow wchodził wcześniej w skład – grającej podobną muzykę – formacji Gagarin Brothers. Siedem lat temu zaprezentowała się ona w ramach – a jakże! – Suwałki Blues Festival, spotykając się z gorącym przyjęciem blues-fanów licznie zgromadzonych na ulicy Chłodnej.

Suwałki Blues Festival 2012; Gagarin Brothers na Chłodnej; 14 lipca
© 2012 Wojciech Otłowski

Nie dziwi zatem, że i dzisiejszy występ Moscow BeatBalls wywołał mnóstwo pozytywnych emocji u publiczności zgromadzonej w Rozmarino.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciechotlowski.pl

 

Dodaj komentarz