Suwalski Chór Kameralny zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym, który odbył się 2-7 lipca 2019 w Turcji pod nazwą „Chanakkale International Choir Festival 2019”.

Kwalifikacja chórów odbyła się na podstawie przesłanych nagrań oraz weryfikacji internetowej poprzez portale takie jak: Facebook, YouTube i inne. Jak poinformował Grzegorz Bogdan – dyrygent suwalskiego chóru, program konkursowy był dość zróżnicowany. Składał się zarówno z utworów barokowych, romantycznych i współczesnych.

Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka polskich kompozytorów między innymi: Macieja Zieleńskiego, Stanisława Moniuszki czy Stanisława Moryto.

W programie konkursowym znalazł się jeden obowiązkowy utwór kompozytora tureckiego wykonany w tym właśnie języku. Ponadto Suwalski Chór Kameralny zaprezentował na koncertach towarzyszących pieśni związane z lokalnym folklorem, opracowanych na występ solowy, chór mieszany oraz zespół instrumentalny.

W konkursie wzięło udział W konkursie udział wzięło w sumie 1500 chórzystów, 44 chórów z 11 krajów, między innymi: Ukrainy, Węgier, Ekwadoru, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Grecji. Mołdawii oraz wielu innych.

Fot. źródło: Chór Kameralny Viva Musica

Z przyjemnością informujemy, iż Suwalski Chór Kameralny Viva Musica zdobył III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Canakkale w Turcji.Dziękujemy z całego serca za pomoc, dobre słowo i wsparcie!!!11 krajów, 44 chóry, 1500 Chórzystów…. Mamy brąz!!!

Opublikowany przez Suwalski Chór Kameralny Niedziela, 7 lipca 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj