26 VII 2019; Suwałki - Rozmarino, The Strands - Katarzyna Siepka © 2019 Wojciech Otłowski

W piątek, 26 lipca, w Pizzerii Rozmarino wystąpiła trójmiejska grupa The Strands – z silnym, suwalskim akcentem w postaci Katarzyny Siepki.

Wokalistka parę lat temu robiła furorę podczas odbywających się – a jakże – w Rozmarino comiesięcznych jam-session. Stanowiła ich niebagatelną wartość dodaną. Co ciekawe, na scenę wychodziła w chwilach wolnych od… pracy w barze.

02.06.2017; Suwałki, Rozmarino, Jam session, Katarzyna Siepka
© 2017 Wojciech Otłowski

Należy w tym miejscu przypomnieć, że Katarzyna Siepka ma za sobą także występy w Suwałki Gospel Choir, gdzie wykonywała nawet partie solowe.

14 V 2017, Suwałki, SOK – Sala im. Andrzeja Wajdy, Koncert Galowy III Soulwalki Gospel Workshop – “Praise & Worship”, z lewej Katarzyna Siepka; © 2017 Wojciech Otłowski

Rozważała podjęcie nauki na uczelniach jazzowych, ostatecznie  trafiła na studia niemuzyczne do Gdańska. Niespokojna dusza artystyczna nie pozwoliła jednakże pożegnać się z muzyką. W wywiadzie przeprowadzonym dla Niebywałych Suwałk przez Zygmunta „Zymka” Szulca, ciekawie zostało opowiedziane jak zeszły się drogi Siepki z zespołem The Strands.

Ich wspólny koncert w Rozmarino niewątpliwie był nietuzinkowym przeżyciem estetycznym. Dwa bardzo ciekawie uzupełniające się wokale i intrygujące aranże w tle. Co prawda perkusja jest automatyczna, ale reszta instrumentów to rekompensuje. Wszystko to razem tworzy świeżą, klimatyczną muzykę.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dodaj komentarz