Reklama

W połowie sierpnia „notofest”. Przyjadą Dziędziel i Zanussi

Data:

- Reklama -

3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 sierpnia. Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów.

Tradycyjnie, osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, zwieńczony uroczystą galą. „notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północny wschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej.

– Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by „notofest” nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju, sprawi że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie – mówi Jacek Chodkiewicz, dyrektor Festiwalu.

Sercem Festiwalu jest konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, dedykowany wszystkim, którzy chcą być bliżej krótkich historii, czują w sobie nieodkryty talent i marzą, by zobaczyć swój film na dużym ekranie. W Jury konkursu w tym roku zasiądą: scenarzystka, reżyserka filmowa Kinga Dębska, aktor Marian Dziędziel oraz operator Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji „notofest” będzie Krzysztof Zanussi.

Ponadto, podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane odważne i inspirujące, starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii (kino plenerowe na Placu im. Marii Konopnickiej). Pokazom towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne – m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii.

Z myślą o początkujących filmowcach w programie znalazły się warsztaty z podstaw sztuki filmowej, na zaawansowanych czekają warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym „notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzie Gala Finałowa. Podczas niej zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody „notofest Grand Prix”.

3. Festiwal Filmowy „notofest” w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Free jazz, film, rozmowa…

Ponownie zaglądamy do naszego kalendarza, by sprawdzić, co się...

Trudny temat, krótki metraż. Za nami prezentacja filmu Jacka Chodkiewicza (audio)

Zrobienie filmu zaangażowanego społecznie, poruszającego trudne kwestie depresji i...

Sobotni wieczór pełen filmowych wrażeń. Gala notofest w SOK-u

Trzecia edycja notofest przeszła do historii – ale emocje,...