W ostatnią niedzielę ogrodzenie schroniska Sonieczkowo koło Augustowa zmieniło się nie do poznania. Akcja malowania z udziałem dorosłych, dzieci i młodzieży miała nie tylko wnieść nieco kolorów do życia placówki, ale też przypomnieć o jej licznych potrzebach.

Wyjściem dla psa jesteś TY – to hasło przyświeca weekendowym spacerom z psami w Sonieczkowie. Zwierzęta bardzo potrzebują spacerów z wolontariuszami. A wolontariuszem może zostać każdy. Wolontariusze są w Sonieczkowie poszukiwani i bardzo potrzebni.

Fot. źródło: Sonieczkowo, akcja malowania ogrodzenia

O tym, jak przebiega proces wzajemnego poznawania się ze zwierzętami i jakie psy oddawane są pod opiekę wolontariuszy już pisaliśmy. W kwietniu – przy okazji Dnia Wolnej Sztuki – w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbył się kiermasz na rzecz zwierząt z Sonieczkowa.

O potrzebie spacerów i pomocy schronisku opowiadała wówczas Krystyna Chilińska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami o/Suwałki. Więcej informacji w artykule poniżej.

Spacery z psami odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach: 10.00 – 14.00. Sonieczkowo – Augustów, Żarnowo Pierwsze 9A.

Slow art z rzeźbą i psem w rolach głównych (audio)

Spacery z psami – schronisko w Sonieczkowie

Dodaj komentarz