Dla osób, którym muzyka poważna kojarzy się z salami koncertowymi, salonami, podniosłym nastrojem i wpisaną w jej określenie powagą, koncerty André Rieu będą zaskakującą propozycją. Muzyk i dyrygent jest założycielem Orkiestry Johanna Straussa oraz niestrudzonym popularyzatorem utworów do muzyki poważnej zaliczanych. Robi to z pasją i niezwykle skutecznie, o czym przekonają się słuchacze i widzowie – dzięki retransmisji koncertu z rodzinnego miasta André Rieu – Maastricht. Doroczne koncerty to okazja do wspólnej zabawy, a tym razem tytułowa propozycja „Zatańczymy?” stała się okazją do przybliżenia szerokiemu gronu utworów stworzony do tańca, w tym duchu zaaranżowanych.

Muzyk i dyrygent uważa, że taka nieco lżejsza forma zjednuje odbiorców – i tak jest w rzeczywistości. Podczas koncertów przybyli słuchacze śpiewają, tańczą. Bilety na to muzyczne wydarzenia wyprzedają się na pniu, zatem zaproszenie na retransmisję to wyjątkowa okazja, by poczuć ten niezapomniany klimat, doznać emocji wywołanych tą wspaniałą muzyką.

Pierwotnie Orkiestra Johanna Straussa liczyła dwunastu muzyków – dziś to kilkudziesięcioosobowy zespół, a podczas koncertu usłyszeć będzie można także światowej klasy soprany, trio tenorów oraz gości specjalnych. W ich wykonaniu zabrzmią utwory znane i lubiane – program koncertu jest bardzo bogaty i zadowoli wszystkich słuchaczy, choć królować będzie walc. Widzów czekają dodatkowe niespodzianki – dzięki oku kamery trafią także za kulisy koncertu oraz obejrzą ekskluzywny wywiad z André Rieu. Humor, zabawa i gorące emocje gwarantowane!

Warto pospieszyć się z nabyciem biletów, bo i na poniedziałkową retransmisję w DKF-ie Kinochłon zostało ich niewiele!

André Rieu „Zatańczymy?” 19 sierpnia 2019, 19:00; Kino Iskra

Cena biletu: 27 zł
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Leave a Reply