Choć aura niezbyt dopisała, a popołudniowy deszcz wzbudził obawy o frekwencję, to festiwalowa przestrzeń na Placu Marii Konopnickiej wypełniła się wielbicielami dobrego kina. Notofest po raz trzeci skupia fanów polskich i zagranicznych wartościowych produkcji filmowych. Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie festiwalu, a widzowie obejrzeć mogli nagrodzony Cezarem obraz Gillesa Lellouche’a „Niezatapialni”.

Obecny podczas otwarcia imprezy prezydent Czesław Renkiewicz wyraził zadowolenie, że tak ciekawy projekt na dobre zagościł już w przestrzeni kulturalnej Suwałk:

Organizatorzy zaprosili do udziału w kolejnych projekcjach, warsztatach, spotkaniach. W ciągu najbliższych dni, aż do soboty, filmowych i kinowych atrakcji nie zabraknie. W planach ponad trzydzieści filmowych projekcji, rozmowy z ludźmi kina, m.in. Pawłem Górniakiem, scenariuszowe warsztaty z Krzysztofem Zanussim. Warto jutro ponownie przybyć na Plac Marii Konopnickiej, a w piątek odwiedzić festiwalowe miasteczko nad Zalewem Arkadia. Imprezę zakończą w sobotę konkursowe projekcje w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Stanisław Sygitowicz, producent Festiwalu i Maciej Dydyński, dyrektor artystyczny o zaproszonych aktorach, reżyserach i programie: 

Jacek Chodkiewicz, dyrektor Festiwalu o idei wydarzenia:

 

 

 

3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 sierpnia. Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów. Tradycyjnie, osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, zwieńczony uroczystą galą.

PROGRAM:

 
Czwartek, 15 sierpnia
 
🍀 Plac Marii Konopnickiej
11:00  – 📽 Zwycięskie filmy „no to short” 2018
12:20 – 📽 Blok filmowy „Dzieci i ryby mają głos”
14:00 – 🎞 Z cyklu „Kino seniora” ​- Wygrać z przeznaczeniem, reż. Marek Lechowicz
15:50 – 🎞 Z cyklu „no to DOK”​ – Jutro albo pojutrze, reż. Bing Liu oraz Między nami, reż. Maciej Miller
18:20 – 🎞 Z cyklu „Krótko i na temat” ​- Ostatni klient, reż. Anna Urbańczyk; Heimat, reż. Emi Buchwald; Fusy, reż. Kordian Kądziela
21:00 – 🎬 Projekcja pełnometrażowa – Zabawa, zabawa, reż. Kinga Dębska
przystanek Rozmarino

23:45 – Filmowe Rozmarino: muzyka filmowa

Piątek, 16 sierpnia
 
Suwalski Ośrodek Kultury
10:00 – 15:00 Warsztaty dla początkujących
Warsztaty z podstawowych technik filmowych(Suwalski Ośrodek Kultury)zgłoś się!
🌳 zalew Arkadia
13:00 – 🎞 Z cyklu „Jak nie teraz to kiedy” – Ostatnia bajka o Ziemi, reż. Magdalena Seweryn i Igor Połaniewicz; Czy czeka nas koniec?, reż. Fisher Stevens
15:15 –  🎞 Z cyklu „Krótko i na temat” – Pokój studentowi, tanio, reż. Rafał Samusik; Nie zmieniaj tematu, reż. Hubert Patynowski; Zgniłe uszy, reż. Piotr Dylewski
18:00 Z cyklu „Twórcza Suwalszczyzna” – spotkanie z Pawłem Górniakiem
19:00 No to KLASYK: Mocna kawa wcale nie jest taka zła, reż. Alek Pietrzak
21:00 – 🎬 Projekcja pełnometrażowa: Fuga, reż. Agnieszka Smoczyńska
 
Sobota, 17 sierpnia
 
Hotel Loft 1898
13.00 Warsztaty scenariuszowe z Krzysztofem Zanussim
 
Suwalski Ośrodek Kultury
18.00 Gala finałowa: pokaz 8 finałowych filmów i koncert muzyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj