Suwalska firma CAL prawdziwe drzwi organizuje koncert na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Na scenie wystąpi Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO. Partnerem wydarzenia jest Suwalski Ośrodek Kultury.

W środę, 2 października o godz. 19:00 ponad 620 osób weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbędzie w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

– Organizujemy ten koncert, aby pomagać i dzielić się dobrem. Skupić lokalne środowisko na pomocy potrzebującym. To już kolejny raz działamy na rzecz „Bajki”. Liczymy, że i tym razem uda się CAL wraz z mieszkańcami Suwałk skutecznie wesprzeć tę placówkę. W ubiegłym roku było to prawie 10 tys. zł – wspomina Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL.

– Firma CAL pomaga nam stworzyć bardzo ważne miejsce dla dzieci z autyzmem. To pomoc, która uskrzydla, dodaje energii do dalszych działań i utwierdza nas w przekonaniu, że warto mieć marzenia, ponieważ są dobrzy ludzie, którzy pomagają je spełniać – tłumaczy Urszula Duda, dyrektor „Bajki” i Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”.

– Jesteśmy dumni, że po raz drugi zaproszono SOK do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Organizacja takiego wydarzenia to duże wyzwanie, dlatego chętnie pomagamy w miarę naszych możliwości – dodaje Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK.

Poza artystami w wydarzeniu wezmą też udział dzieci z „Bajki”: Filip Czapla (i jego mistrz Radek Nowicki) oraz Aleksandra Kozłowska. W trakcie wydarzenia odbędzie się licytacja charytatywna obrazów namalowanych przez podopiecznych placówki, wykonanych pod okiem Mieczysława Iwaszki, artysty plastyka z Suwałk, instruktora SOK i zaangażowanego pedagoga.

Na co będą zbierane pieniądze?

Celem wydarzenia jest zebranie środków na dalszy remont budynku przy ul. Paca 4. Znajdzie się tam, oprócz szkół dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, również Dzielnia Wiedzy – miejsce dla każdego, a szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zamierza prowadzić w nim terapie, zajęcia umiejętności społecznych, animacje oraz punkt konsultacyjny. Co to znaczy? 600 m2 do wyremontowania praktycznie od zera.

Wydarzenie poprowadzą: Sylwia Ciszewska i Krzysztof Szubzda, polski aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, prawnik, pisarz i dziennikarz.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Wejściówki na wydarzenie są dostępne w „Bajce” przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5. O ich dostępność można pytać pod numerem tel. 508 418 688.

Koncert Marysi Sadowskiej i NO LOGO (Symfonia Małego Miasta) w Suwałkach

Leave a Reply