Któż z nas nie słyszał o „Szlachetnej Paczce” i tysiącach ludzi z całej Polski, którym dzięki tej akcji udało się pomóc. W ubiegłym roku w Suwałkach obdarowanych zostało 28 rodzin. Jak przekonuje Rafał Truchan, lider regionu „Szlachetnej Paczki” – można zrobić jeszcze więcej, ale potrzebni są wolontariusze.

Wolontariuszem może zostać każdy, pod warunkiem, że ma w sobie choć trochę empatii; każdy, komu nie jest obojętny los potrzebującej rodziny czy osoby samotnej. Zgłaszać się mogą osoby już od 16. roku życia (wymagana jest zgoda rodzica). Wolontariusze przechodzą rekrutację oraz krótkie szkolenie.

– Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoby potrzebujące znajdują się w naszej najbliższej okolicy, a dzięki naszej bezinteresownej pomocy możemy odmienić ich życie, wyrwać z kręgu biedy, trudności czy bezsilności w życiu codziennym. Rola wolontariusza to nie tylko dary, to również rozmowa, wsparcie a niejednokrotnie przyjaźnie na długie lata z osobami, dla których otworzyliśmy nasze serca i umysły – przekonuje Rafał Truchan.

Co należy do zadań wolontariusza? Wolontariusz spotyka się z rodzinami uczestniczącymi w projekcie, koordynuje działania z darczyńcami, a w grudniu bierze udział w finale akcji.

Pamiętajmy, im więcej osób, które chcą pomagać, tym większa szansa odwiedzenia potrzebujących rodzin.

Czego potrzebują rodziny? Potrzeby są różnorodne – sprzęt domowy, odzież, materiały szkolne, produkty spożywcze, itp. Pomóc może każdy – nie tylko osoby prywatne, ale też firmy i instytucje.

Zasięgiem akcji „Szlachetna Paczka”  objęte są Suwałki i okolice.  Więcej informacji na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj