Wypożyczalnie samochodów w Polsce mają się coraz lepiej. Wielu z nas decyduje się na skorzystanie z ich usług zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych. Jednak czy to się opłaca? Ile kosztuje wynajęcie samochodu z wypożyczalni?

Materiał partnera.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu z wypożyczalni?

Nie ulega wątpliwości, że samochód daje nam wiele możliwości. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przemieścić się w krótkim czasie na drugi koniec miasta, dojechać szybko do sklepu czy też odbyć podróż marzeń. Nic więc dziwnego, że w razie awarii wiele osób decyduje się na wynajęcie samochodu zastępczego. Inni wypożyczają auto, zastępując nim inny środek transportu, na przykład pociąg. Bez względu na powód, każdego interesuje cena, jaką musimy zapłacić za taką przyjemność. W tym przypadku wiele zależy od terminu, rodzaju samochodu, miejsca odbioru czy wyboru dodatkowych funkcji.

Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy w konkretnej firmie zaleca się porównanie dostępnych ofert. Można to zrobić, przeglądając dostępny cennik na stronach internetowych wypożyczalni takich jak carfree.pl. Bardzo często wypożyczalnie samochodów oferują możliwość rezerwacji przez internet. Dzięki temu z łatwością zweryfikujemy, jaka cena należy się za dany model w wyznaczonym terminie. Za jeden dzień użytkowania samochodu z segmentu A Fiat Panda zapłacimy przykładowo 95 zł brutto, segment C to ceny rzędu 120 zł brutto, Segment C+ z automatem to już 159 zł brutto. Wraz z klasą samochodu rośnie również cena. Jednak nie warto oszczędzać, odmawiając sobie tego, czego potrzebujemy. Postawmy na komfort i dobre samopoczucie.

Koszt wynajęcia samochodu a termin i miejsce odbioru

Powyżej podaliśmy informacje na temat kosztów związanych z wypożyczeniem samochodu na jedną dobę. Jednak takie firmy jak carfree.com.pl oferują swoim klientom wynajmy krótko-, średnio-, jak i długoterminowe. Jeżeli czas, przez jaki będziemy dysponować pojazdem, jest dłuższy niż 30 dni, opłata obowiązuje za każdy rozpoczęty miesiąc. W przypadku podpisania umowy na tydzień cena zależy od liczby dób. Warto zwracać szczególną uwagę na godzinę oddania samochodu. Jeżeli odebraliśmy go o godzinie 14, a dostarczymy do bazy o 15, wówczas poniesiemy koszt za kolejną rozpoczętą dobę. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, pilnujmy terminów.

Drugą kwestią, o której należy wspomnieć, jest miejsce odbioru pojazdu. Kiedy wybierzemy inną lokalizację niż ta, gdzie znajduje się biuro wypożyczalni, wówczas musimy liczyć się z opłatą rzędu 80-100 zł za podstawienie oraz odebranie samochodu. To samo dotyczy sytuacji, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z wypożyczalni poza godzinami jej otwarcia.

O czym jeszcze należy pamiętać, wypożyczając samochód?

Pamiętajmy, że niektóre wypożyczalnie zobowiązują swoich klientów do przestrzegania limitu kilometrów, a jego przekroczenie wiąże się z dodatkową opłatą za każdy kilometr. Ponadto decydując się na droższy, wyższej klasy samochód, będziemy poproszeni o wpłacenie kaucji zabezpieczającej. Zazwyczaj wynosi ona kilka tysięcy złotych za pojazdy z segmentu premium. Dodatkowa opłata zostanie naliczona również w przypadku dodatkowych akcesoriów, np. takich jak: GPS czy fotelik dla dziecka.

Dodaj komentarz