W obecnych czasach kredyty są ogólnodostępne dla każdego, kto osiąga pewne dochody. Od ich wysokości zależy kwota pożyczki, a czasami również warunki umowy. Warto jednak pamiętać, że przedstawiciele wolnych zawodów mogą liczyć na specjalne warunki, a także ograniczenie formalności do minimum. Jakie rodzaje wsparcia oferuje się dla wolnych zawodów? Kto może je uzyskać i ja się o nie starać?

Wolne zawody a preferencyjne warunki kredytu

W Polsce nie ma jednoznacznej definicji wolnego zawodu. Jednak kodeks spółek handlowych określa, które konkretnie branże można przypisać do wolnych zawodów. Są adwokaci, notariusze radcy prawni, aptekarze, lekarze, dentyści, pielęgniarki, położne, doradcy podatkowi i inwestycyjni, księgowi, tłumacze przysięgli, architekci, inżynierowie budownictwa, maklerzy papierów wartościowych, brokerzy papierów wartościowych, a także rzeczoznawcy majątkowi. Przedstawiciele tych zawodów mają szanse na lepsze warunki kredytu. Dlaczego tak się dzieje? Osoby wykonujące te zawody cieszą się dużym zaufaniem publicznych, a także zazwyczaj zarabiają znacznie więcej niż średnia krajowa. W dodatku nie mają problemu ze znalezieniem pracy, więc są bardziej wiarygodni dla banków. To sprawia, że mają zdecydowanie większe szanse na uzyskanie kredytu w Białymstoku na specjalnych warunkach.

Jak uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach?

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące wolnych zawodów. To sprawiło, że banki ostrożniej podchodzą do takich klientów i często wymagają takich samych dokumentów jak od pozostałych osób starających się o kredyt. Stało się tak, ponieważ przedstawiciele wolnych zawodów często zawyżali swoje dochody, a później mieli problem ze spłatą pożyczki. Jednak nadal wiele banków oferuje kredyty na specjalnych warunkach dla przedstawicieli wolnych zawodów. Jeżeli działasz na terenie Białegostoku i szukasz takiej formy wsparcia, powinieneś się udać do Centrum Finansowanie Biznesu. Jego przedstawiciele pomogą Ci znaleźć odpowiednią placówkę i uzyskać odpowiedni kredyt. Na jakie formy wsparcia możesz liczyć?

Kredyt gotówkowy na oświadczenie

Najczęstszą formą wsparcia udzielaną przedstawicielom wolnych zawodów na terenie Białegostoku jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. W tym przypadku wystarczy tylko oświadczenie o dochodach, aby uzyskać pożyczkę. Nie trzeba załatwiać żadnych innych formalności, nie potrzebni są poręczyciele ani żadne zabezpieczenie. Osoby, które spełniają określone kryteria mogą otrzymać pożyczkę nawet do 1 000 000 zł, którą można spłacać nawet przez 12 lat. W dodatku jego oprocentowanie to 4,4%.

Kredyt ze wsparciem rządowym

Kolejna popularna forma wsparcia wśród przedstawicieli wolnych zawodów w Białymstoku to kredyt ze wsparciem rządowym. W tym przypadku pożyczka jest zabezpieczona przez Bank Gospodarstwa Krajowego, to sprawia, że zdolność kredytowa jest wyższa. W ramach kredytu ze wsparciem rządowym można otrzymać nawet do 650 000 zł, a okres spłaty wynosi do 12 lat. Gwarancja udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego Bank Gospodarstwa Krajowego. Przedstawiciele wolnych zawodów działający na terenie Białegostoku uzyskane środki mogą przeznaczyć na przeznaczyć na spłatę kredytu w innym banku, inwestycje kapitałowe, zakup instrumentów finansowych, wierzytelności lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Kredyt hipoteczny na oświadczenie o dochodach

Kredyt hipoteczny na oświadczenie o dochodach to kolejne popularne rozwiązanie Przedstawiciele wolnych zawodów działający na terenie Białegostoku mogą pożyczyć nawet do 350 000 zł na okres 10 lat. Oprocentowanie takiego kredytu zaczyna się od 3.41%, a najniższy wkład własny to 10%. W trakcie rozpatrywania wniosku pod uwagę bierze się zdolność, którą wylicza się na podstawie oświadczenia o wysokości dochodów oraz historię kredytową. W większości banków obowiązuje uproszczona procedura dla przedstawicieli wolnych zawodów. Warto jednak się zgłosić do Centrum Finansowania Biznesu, aby znalazło właściwe placówki.

Kredyt inwestycyjny

Ostatnią popularną formą wsparcia dla przedstawicieli wolnych na terenie Białegostoku jest kredyt inwestycyjny. To świetne rozwiązanie, gdy planuje się zakup nieruchomości, a także remont lub wykończenie nieruchomości komercyjnej. Przedstawiciele wolnych zawodów mogą otrzymać nawet do 10 000 000 złotych z okresem kredytowania do 20 lat. Oprocentowanie takie wsparcie wynosi od 4% w skali roku. Dzięki niemu działalność może zostać przeniesiona na wyższy poziom, a Centrum Finansowania Biznesowego pomoże uzyskać wsparcie na najlepszych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj