Piątkowe spotkania w ramach „Alfabetu wyobraźni” to dwie godziny twórczych poszukiwań, kreatywnie i ciekawie spędzony czas. Inicjatorem akcji jest Mieczysław Iwaszko prowadzący w Suwalskim Ośrodku Kultury pracownię plastyczną.

To już kolejny rok młodzi miłośnicy sztuki przychodzą z rodzicami, dziadkami czy opiekunami, by zainspirowani tematem stworzyć własne, niepowtarzalne, najwspanialsze prace. Artystyczne działania nawiązują do pory roku, świąt, uroczystości – tematów i pomysłów jest bez liku.

Tym razem punktem wyjścia stała się nowa część kultowej animacji „Toy Story”. Bohaterem czwartej odsłony cyklu jest Szuciek – zabawkowy przyjaciel stworzony z czegoś już nieprzydatnego, a mimo to – cenny, bo kochany. Nie mniejszą atencją obdarzyli swoje stworzone figurki ich mali autorzy. Najpierw pieczołowicie wykonywane i pomysłowo ozdabiane, zostały na koniec zajęć zabrane do domów małych twórców jako pamiątka tego artystycznego spotkania w „Alfabecie wyobraźni”.

Mieczysław Iwaszko zdradza, że na te cykliczne spotkania przychodzą nie tylko dzieci uczęszczające na zajęcia do pracowni plastycznej. Dzięki zaproszeniom w mediach trafiają tu osoby, które zaciekawił temat, lubiące kreatywne działania. Często to pierwsze zetknięcie z tego typu sposobem tworzenia owocuje zapisaniem dziecka na zajęcia. Z kolei dla maluchów to sposobność poznania rozmaitych materiałów, technik, narzędzi. Tu nawiązują się znajomości, a czas biegnie jakoś szybciej i niejednokrotnie po dwóch godzinach rodzice słyszą pełne niedowierzania pytanie: „To już koniec?”. Na szczęście za miesiąc kolejne spotkanie i następne niebanalne zadanie twórcze!

Dodaj komentarz