Miasto Suwałki otrzymało dofinansowanie z krajowego funduszu dróg samorządowych na przebudowę ul. Kapitana Mieczysława Wojczyńskiego. Inwestycja pochłonie ok. 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie.

Informacja prasowa.

Zakończona budowa lotniska pozwoli na to, by lądowały tam śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki i małe samoloty pod potrzeby biznesu, ruchu czarterowego i turystycznego oraz maszyny wojskowe.

Pas startowy na suwalskim lotnisku ma 1320 m długości i 30 m szerokości. W ramach inwestycji powstała również: płyta do zawracania, płyta postojowa, droga kołowania i infrastruktura techniczna. Umożliwi to obsługę samolotów mogących zabierać do 50 pasażerów, stąd potrzeba zapewnienia pasażerom i pojazdom uprzywilejowanym komfortowego dojazdu do lotniska.

Wykonanie lotniska z pewnością wygeneruje dodatkowy ruch pojazdów i dodatkowo obciąży ul. Wojczyńskiego, która obecnie jest w opłakanym stanie. Nawierzchnia ulicy jest wykonana ze zdegradowanych płyt betonowych, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu. Nowa droga oczywiście została zaprojektowana w taki sam sposób, jak ulice w Suwałkach: 6 metrowa jezdnia, oświetlenie, chodniki i ścieżka rowerowa.

Inwestycja pochłonie ok 2,5 mln zł – dokładnie połowa tej kwoty to dofinansowanie z krajowego funduszu dróg samorządowych.

Przetarg na tę inwestycję zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj komentarz