Bożena Kamińska rozważa obecnie różne opcje. Jedną z nich jest powrót do Suwalskiego Ośrodka Kultury, jednak już nie jako dyrektor instytucji. Miasto przygotowało opinię prawną w tej sprawie.

Bożena Kamińska zabiegała w ostatnich wyborach o reelekcję, startując z listy Koalicji Obywatelskiej – nie uzyskała wystarczającej liczby głosów, aby uzyskać mandat. Była posłanka zastanawia się m.in. nad powrotem do Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Jak przekazał nam Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk, z uzyskanej przez Ratusz opinii prawnej wynika, że była posłanka ma taką możliwość.

– Pani Bożena Kamińska w dn. 31 października 2017 r. złożyła wniosek o urlop bezpłatny na czas pełnienia kadencji Posła na Sejm RP i o 3 kolejne miesiące po zakończeniu kadencji. Miała takie prawo zgodnie z Ustawą o wykonywaniu mandatu Posła i Senatora (art. 29 ust.1). Ta sama Ustawa pozwala jej na powrót do pracy w miejscu poprzedniego zatrudnienia po upłynięciu powyższego okresu. W przypadku osoby, która była zatrudniona na czas określony i czas zatrudnienia upłynął w trakcie trwania kadencji Sejmu (tak jest w przypadku Pani Bożeny Kamińskiej) stosunek pracy będzie trwał przez kolejne 3 miesiące od dnia zakończenia urlopu bezpłatnego. Ta sama Ustawa określa również, że zachowuje ona prawo do identycznego wynagrodzenia jakie miała na pierwotnie zajmowanym stanowisku – tłumaczy Kamil Sznel.

Roszady w kulturze. Dotychczasowej dyrektor SOK wygasa kontrakt. Zastąpi ją urzędniczka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj