To już czwarta edycja Forum Biznesowego Pogranicza, które w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 października, pod hasłem: „Tourism – Industry – Hotels”. W Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Innowacyjnej 1 w Suwałkach zaplanowano spotkania i debaty – nie tylko z przedsiębiorcami – gośćmi wydarzenia będą m. in. dziennikarz Jakub Porada i podróżnik Aleksander Doba.

Podczas czwartkowej (3 października) konferencji prasowej w Parku Technologicznym prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz przypomniał, jaka idea od samego początku przyświecała organizatorom wydarzenia.

– Zależało nam na promocji firm, pokazywaniu potencjału regionu poprzez organizowanie spotkań branżowych – zaznaczył prezydent, dodając, że turystyka jest branżą wspierającą rozwój gospodarczy miasta, „jest wkomponowana w rozwój regionu”.

Mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

Dariusz Bogdan, prezes PNTPW do udziału w wydarzeniu zaprosił wszystkich mieszkańców miasta i okolic zainteresowanych tematyką przewodnią tegorocznego Forum. Prezes liczy też na obecność gości z Litwy, Łotwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego.

W programie wydarzenia znalazły się m. in. dwa panele dyskusyjne dotyczące: szans, rozwoju i zagrożeń branży turystycznej na pograniczu oraz tego, czy czy mniejsze miasta, takie jak Suwałki czy Olecko, mogą stać się interesujące dla turystyki eventowej i kongresowej. Podczas Forum Biznesowego Pogranicza zostanie również otwarta wystawa fotografii Huberta Stojanowskiego.

Dariusz Bogdan o programie Forum Biznesowego Pogranicza:

Równolegle do Forum Biznesowego Pogranicza będą trwały w Suwałkach Dni Przedsiębiorcy. Bogdan Sadowski z Izby Przemysłowo-Gospodarczej podkreśla, że to okazja, aby mieszkańcy Suwałk – i młodsi, i starsi – podejrzeli, w jaki sposób lokalne firmy funkcjonują na co dzień. Szczegóły będzie można niebawem sprawdzić na stronie Izby.

O wydarzeniu towarzyszącym Bogdan Sadowski:

Przypomnijmy, że wcześniejsze edycje Forum Biznesowego Pogranicza związane były z branżami: metalowo-maszynową, meblarską i drzewną oraz rolno-spożywczą. 

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.forumpogranicza.pl

Udział w forum jest bezpłatny.

Wydarzenie objęte jest patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Leave a Reply