W środę, 2 października wieczorem mieszkańcy Suwałk otworzyli drzwi do serc. W ramach koncertu charytatywnego, który zorganizowały: firma CAL prawdziwe drzwi i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” zebrano 37.573,18 złotych.

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbył się w sali im. Andrzeja Wajdy w SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II.

– Warto pomagać i trzeba pomagać. Organizujemy tę akcję drugi rok z rzędu. Do tej pory pomagaliśmy indywidualnie, przekazując nasze produkty – drzwi drewniane, bądź wspierając finansowo, ale chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które spowoduje, że cała społeczność lokalna, przedsiębiorcy, mieszkańcy, osoby zaangażowane artystycznie będą mogły spotkać się razem, po to, aby wspomóc naszych potrzebujących obywateli. I tak było – tłumaczy Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL.

Na scenie wystąpiła Maria Sadowska wraz z zespołem „No Logo”. Partnerem wydarzenia był Suwalski Ośrodek Kultury. Koncert poprowadzili: Sylwia Ciszewska i Krzysztof Szubzda, polski aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, prawnik, pisarz i dziennikarz. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Poza artystami wystąpiły dzieci z „Bajki”: Aleksandra Kozłowska oraz Filip Czapla (i jego mistrz Radek Nowicki). W trakcie wydarzenia odbyła się licytacja charytatywna obrazów namalowanych przez podopiecznych placówki wykonanych pod okiem Mieczysława Iwaszko, artysty plastyka z Suwałk, instruktora SOK i zaangażowanego pedagoga. Swoje dwa rysunki wraz z książkami przekazał na licytację również Andrzej Strumiłło. Zlicytowano je za niebagatelną kwotę 12 tys. złotych.

Na co były zbierane pieniądze? Celem wydarzenia było zebranie środków na dalszy remont budynku przy ul. Paca 4. Znajdzie się tam, oprócz szkół  dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, również Dzielnia Wiedzy – miejsce dla każdego, a szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zamierza prowadzić w nim terapie, zajęcia umiejętności społecznych, animacje oraz punkt konsultacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj