Już w najbliższy weekend w Białymstoku, Suwałkach, Augustowie, Hajnówce, Sokółce, Czarnej Białostockiej, Gródku, Kolnie oraz Wysokim Mazowieckim odbędzie się kolejna Zbiórka Żywności pod hasłem „Podziel się…”. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 119 sklepach w całym województwie podlaskim.

Zbiórka odbędzie się w dniach 4 – 5 października w 12 miejscowościach w
województwie podlaskim. Weźmie w niej udział 2000 wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach blisko 120 sklepów. W Suwałkach w zbiórce prowadzonej w 23 sklepach będzie uczestniczyć ponad 300 wolontariuszy.

Cała zebrana żywność trafi do lokalnych organizacji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci tj.: szkoły, świetlice, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

– Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los, często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób – podkreśla Romuald Turczyński, prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki – Białystok.

Obecnie najpotrzebniejszymi produktami są: mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz słodycze.

Leave a Reply