Od wielu lat na polskim rynku rozrasta się gałąź odzieży, którą nazwać można odzieżą plus-size, czy inaczej odzieżą dla puszystych. Są to ubrania, których fasony dostosowane są do osób, które mają kilka nadmiarowych kilogramów – nie są to ciuchy, które są po prostu szersze. Dostosowuje się je poprzez projektowanie w ten sposób, aby niektóre miejsca eksponowały, a inne zakrywały.

Artykuł partnera.

W ten sposób wydobyć można piękno z każdego typu sylwetki. Dodatkowo, taka odzież pozwala każdemu poczuć się pewnym siebie, a także ułatwia tym osobom zakupy. Niestety, wśród Polaków istnieje przekonanie, że ubieranie się w sklepach plus-size jest powodem do wstydu. W tym artykule skupimy się na tym, aby rozwiać te wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule artykułu. Z pewnością możemy zrobić to już teraz – kupowanie odzieży dla puszystych nie jest powodem do wstydu.

Odzież dla puszystych – czym się wyróżnia

Jak już wspomnieliśmy, odzież dla puszystych nie jest po prostu odrobinę szerszą bluzką, czy spodniami. Przeanalizujmy dla przykładu bluzkę z tego sklepu: http://vestidobonito.pl/abella-ciemna-oliwka.html. W oczy rzuca się przede wszystkim ciemny kolor koszulki – jak każdy wie, ciemne kolory optycznie wyszczuplają – ale to nie jedyny trik projektanta. Dodatkowo, zastosowane zostało specjalne wycięcie rękawów, które sprawia, że w każdej sytuacji będą one ułożone idealnie. Również w okolicy brzucha zostały poczynione kroki, które mają zamaskować i lekko wymodelować sylwetkę. Po pierwsze, pofałdowany materiał na brzuchu – ukryć ma on fałdki, które mogą być dla niektórych wstydliwe. Dodatkowo, zastosowany został krój, który idealnie podkreśla figurę modelki – jeżeli wyglądasz podobnie, będzie to dla ciebie idealna bluzka.

Vestido Bonito – sklep z odzieżą dla puszystych

Ten materiał powstał we współpracy ze sklepem z odzieżą dla puszystych, czyli tak naprawdę specjalistami w tej dziedzinie. Z tego powodu pracownicy tego sklepu będą najbardziej kompetentni do odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule. Wbrew przekonaniu wielu Polaków, robienie zakupów w takich zakupach nie jest żadną ujmą, czy wstydem. Prawdę mówiąc, jest to forma zaakceptowania swojej wagi. Warto wspomnieć, że w mainstreamowych sieciówkach już od dawna zauważyć można działy przeznaczone dla osób plus size, które są bardzo bogate w różnego rodzaju ubrania. Nie jest też zaskoczeniem, że pojawia się w niej bardzo dużo osób, które skuszone są wizją ubrań, które pasować będą do ich postury idealnie – bez wyjątkowo ciasnych elementów, czy zbyt krótkich rękawów.

Dodaj komentarz