Z wielkimi sukcesami z siódmej edycji festiwalu Tetri Tolia w Gruzji wrócili młodzi artyści reprezentujący Suwalski Ośrodek Kultury. Grand Prix wyśpiewali wokaliści ze Studia Piosenki Świetlik, działającego pod kierunkiem Emila Kulbackiego. Natomiast formacja taneczna Dotyk Mini pod kierownictwem Ewy Niedźwieckiej, wywalczyła I miejsce.

Podopieczni Suwalskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny udowodnili, że talent poparty ciężką pracą, pasją i wieloma godzinami treningu może przynieść sukces. Spośród blisko 40 uczestników z Kazachstanu, Armenii, Ukrainy, Turcji, Czeczenii, Rosji, Białorusi i Gruzji zarówno „Świetliki”, jak i Dotyk Mini nie mieli sobie równych, podbijając serca jurorów i lokalnej widowni.

Zespoły Dotyk i Dotyk Mini prowadzi Ewa Niedźwiecka, specjalizują się one przede wszystkim w tańcu nowoczesnym, zdobywając najwyższe laury w konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Warto dodać, że tancerki z Dotyku Mini utrzymały w Gruzji dobrą passę, bowiem w końcu września zdobyły pierwsze miejsce na IV Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym ADRIATIC ZADAR OPEN 2019 w Chorwacji. Nad Adriatykiem Dotyk Mini konkurował z licznymi zespołami z Litwy i Chorwacji.

Świetlik to dobrze znana suwalskiej widowni grupa wokalna działająca w Suwalskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Emila Kulbackiego. Adepci śpiewu ćwiczą pod czujnym okiem instruktora techniki wokalne, zasady emisji głosu, poznają wiele tajników pracy z mikrofonem, a umiejętności z powodzeniem wykorzystują na scenie. Świetlik ma na swoim koncie wiele sukcesów i wyróżnień zarówno na konkursach krajowych, jak i zagranicznych.

Dodaj komentarz