Trwają przygotowania do IV Suwalskiego Salonu Sztuki 2020, który uatrakcyjni bogaty program obchodów 300. urodzin Suwałk. Do 15 grudnia Suwalski Ośrodek Kultury czeka na zgłoszenia lokalnych artystów do zaprezentowania swoich najnowszych prac podczas tego wydarzenia.

Suwalski Ośrodek Kultury zachęca do udziału malarzy, rysowników, grafików, fotografików i rzeźbiarzy. Wystawa prac uświetni przyszłoroczne obchody 300-lecia Suwałk. Suwalski Salon Sztuki jest swego rodzaju przeglądem najnowszych prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Wartością dodaną przedsięwzięcia jest integracja lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w dużej zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności, a także podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. To także szansa zaistnienia dla młodych twórców. Salon stwarza możliwości wymiany myśli, jest pretekstem do rozmowy o kierunku, w jakim zmierza sztuka współczesna, nowych trendach, pokazuje aktualną kreatywność lokalnych twórców, pełni również rolę edukacyjną, pokazując społeczności miasta i regionu, jak wielu jest wokół ludzi sztuki, mających pokaźny dorobek i spore osiągnięcia artystyczne.

Ekspozycja jest zaplanowana na przełomie zimy i wiosny przyszłego roku, roku wyjątkowego dla Suwałk, które będą świętować swoje 300. urodziny. Wystawa prezentująca najnowsze dokonania malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników oraz fotografików z miasta i regionu uświetni ten wyjątkowy dla miasta jubileusz. Dodatkowym atutem jest fakt, że zostanie zaprezentowana w odnowionej Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 Suwalskiego Ośrodka Kultury, mieszczącej się w centralnym punkcie miasta. Wystawie będzie towarzyszył bogato ilustrujący wydarzenie katalog oraz aukcja dzieł sztuki, z której dochód zostanie przekazany artystom jako wsparcie w twórczym procesie powstawania kolejnych dzieł.

Więcej informacji na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury – w artykule poniżej

IV Suwalski Salon Sztuki. Artyści pokażcie swoje najnowsze dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj