Nowo otwarta Suwałki Arena gościć będzie niebawem młodych piłkarzy z kilku państw. Zaplanowana na weekend tuż po mikołajkach impreza – 7 i 8 grudnia – IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego – dostarczy emocji uczestnikom, ich bliskim, jak również kibicom. Dodatkowo dla suwalczan będzie to okazja, by obejrzeć także wnętrze nowego obiektu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, choć oczywiście fundusze ze sobą wziąć warto, by wesprzeć charytatywny cel przyświecający organizatorom.

Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora środka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, wyraził radość ze współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia. „To okazja do pokazania mieszkańcom miasta, gościom z kraju i z zagranicy obiektu, z którego jesteśmy dumni” – powiedział. Podkreślił też wagę tej inicjatywy, która jednocześnie daje najmłodszym sposobność do sportowego rozwoju, a także integracji.

Wojciech Kowalewski, prezes Akademii 2012, zaznaczył, że impreza, która na dobre wpisała się w sportowy kalendarz Suwałk, nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów – TVP Sport, Banku Spółdzielczego Suwałki, RESO Europa Service, Hurtowni Elektrycznej Elektromil, DECCO S.A., Alu-Perfect, Hotelu Loft 1898, Hotelu Szyszko. Imprezę wspiera także Ministerstwo Sportu i Turystyki. Turniej swym honorowym patronatem objął tradycyjnie już Prezydent Miasta Suwałk, zaś sportowego patronatu udziela Zbigniew Boniek, Prezes PZPN.

Wojciech Kowalewski ze Zbigniewem Bonkiem podczas swego benefisu. Fot. arch. Wojciech Otłowski.

Piątkowa konferencja była okazją do oficjalnego podpisania umowy o współpracy między Akademią 2012 i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Do tej pory turniej odbywał się w dwóch lokalizacjach, tym razem wszystkie mecze rozegrane zostaną w Suwałki Arena, gdyż jej rozmiary pozwalają na wydzielenie dwóch boisk o wielkości odpowiedniej dla danej grupy wiekowej zawodników (U9). A sportowych emocji będzie niemało – w turnieju uczestniczyć będzie 16 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy oraz obwodu kaliningradzkiego, czyli ponad 220 młodych piłkarzy.

Grzegorz Twarowski, dyrektor Turnieju i wiceprezes stowarzyszenia Akademia 2012, zapewnił, że nowy obiekt z pewnością doskonale sprawdzi się jako lokalizacja imprezy. Jest miejsce do sportowych zmagań, odpowiednia liczba szatni, a także trybuny, które pomieszczą wszystkich gości i lokalnych fanów piłki nożnej.

Sportowe zmagania od lat łączą się z charytatywnym działaniem, tak będzie i w tym roku. Wojciech Kowalewski wyjawił, że wszystkie drużyny zgodziły się przekazać wpisową kaucję na rzecz małego suwalczanina – Aleksandra Puczyłowskiego. A z pewnością kwota zebrana dla cierpiącego na zespół Aperta chłopczyka będzie o wiele większa, gdyż rozgrywkom towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy oraz licytacje.

Początek turnieju w sobotę, 7 grudnia o godzinie 9:00, oficjalne rozpoczęcie o 13:15, a zakończenie o 16:00; w niedzielę rozgrywki od 9:00 do 16:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj