W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania? Na te i wiele podobnych pytań nurtujących współczesnego człowieka próbuje znaleźć odpowiedzi spektakl zatytułowany „Stalking Paradise”. Przed suwalską publicznością zostanie zaprezentowany w piątek, 22 listopada w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury.

W przedstawieniu autorstwa norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi poprzez ruch, dźwięk i tekst wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące każdego z nas pytania o wiarę i jej rozmaite elementy: dogmatyzm, płynność, stabilność, adaptację, odrzucenie, ale także o sens naszych działań i o to, czym są podyktowane?

Czy wynikają z konieczności wypełnienia oczekiwań narzuconych przez społeczeństwo i określone normy, czy też są wynikiem naszych wewnętrznych dążeń i przekonań. Wreszcie – czy potrafimy rozpoznać różnicę między obiema opcjami, jeśli takowa w ogóle istnieje?

Nowatorska, interesująca choreografia oraz dający do myślenia przekaz to niewątpliwe atuty spektaklu, który warto zobaczyć i, być może, odnaleźć odpowiedzi. To trzecia w tym roku prezentacja spektaklu teatru tańca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Poprzednie dwie: „We_selle” i „Kaj dzias” spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem suwalskiej publiczności.

Cykl jest organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca, której SOK jest partnerem. – Teatr tańca to taka forma sztuki, której rolą jest przede wszystkim oddziaływanie na widzów w sposób uczuciowy, emocjonalny – mówi suwalczanin Paweł Urbanowicz, tancerz teatru tańca, koordynator spektakli Polskiej Sieci Tańca, prezentowanych w SOK.

Estetyka, wrażliwość, interesująca i niebanalna choreografia oraz różnorodność i wysoki poziom prezentacji, to niewątpliwe atuty spektakli, jakie mieliśmy okazję już zobaczyć na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

I do takich bez wątpienia należy Stalking Paradise, na który SOK zaprasza w piątek, 22 listopada 2019, o godz. 19.00, w Sali im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5. Bilety 15 zł w kasie SOK lub online na http://www.soksuwalki.eu/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj