IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego został dziś uroczyście otwarty, a młodzi zawodnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności, zmierzyć się z rówieśnikami, wziąć udział w szlachetnym przedsięwzięciu. Dzień po mikołajkach wszyscy są wciąż w świątecznych, wyjątkowych nastrojach – docenić zatem należy wybór daty. Szczególny, grudniowy czas motywuje do wsparcia innych, do pomocy potrzebującym.

Po raz kolejny małym bohaterem imprezy jest dzielny chłopczyk, który mimo zdrowotnych problemów promienieje radością i zaraża entuzjazmem. Aleksander Puczyłowski cierpi na zespół Aperta, jego leczenie i rehabilitacja wymagają sporych funduszy, zatem pod hasłem „Wszyscy dla Olka” podczas mikołajkowego turnieju odbywa się zbiórka pieniędzy, zaplanowano też licytacje, a drużyny piłkarzy biorące udział w rozgrywkach zgodziły się ofiarować wpisową kaucję na rzecz małego suwalczanina.

IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego to sportowa impreza, której towarzyszy wiele atrakcji. Fani sportu mogą obserwować jak radzą sobie na boisku młodzi piłkarze. Do Suwałk przyjechały drużyny z Polski i z zagranicy, są i przedstawiciele gospodarzy – w sumie szesnaście drużyn, które na dwóch wydzielonych na płycie Suwałki Arena boiskach rozgrywają mecze dowodzące, że choć zawodnicy są młodzi wiekiem, to nie brakuje im techniki, pomysłów i determinacji w walce o zwycięstwo.

Impreza jest okazją do obejrzenia nowego obiektu – hali Suwałki Arena. W niedzielę drugi dzień zmagań – od godziny 9.00 do 16.00 można przyjść, kibicować, wziąć udział w animacjach. Mrocze Bractwo zaprasza na kolejny dzień spotkań z grami planszowymi, najmłodszych zabawiają wolontariusze z fundacji Dr Clown.

W sobotę o godzinie 13.00 IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej został oficjalnie rozpoczęty. Ten szczególny moment imprezy uatrakcyjniały występy sportowe i taneczne. Zaprezentowali się najmłodsi karatecy z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, publiczność oczarowały tancerki ze studia tańca i fitness „Upgrade” – duet Weronika i Oliwia w Pole Dance oraz pokaz Magdy na Aerial.

W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział patroni i sponsorzy imprezy. Turniej swym honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk, Czesław Renkiewicz, który podkreślił, że samorząd musi stwarzać jak najlepsze warunki do uprawiania sportu i takie działania są podejmowane w naszym mieście już od kilku lat. Prezydent podziękował Wojciechowi Kowalewskiemu, wyraził radość, że działania miasta spotykają się ze wsparciem ze strony sportowców, którzy osiągnęli wiele na arenie międzynarodowej, a dziś dzielą się tym doświadczeniem, trenują najmłodszych, organizują tego typu widowiska, takie właśnie imprezy jak Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej.

Wielu sportowych emocji i dobrej atmosfery życzył Bronisław Woźnialis, prezes RESO Europa Service, sponsora turnieju mikołajkowego, która to firma już po raz piąty udziela wsparcia organizatorom.

Wojciech Kowalewski z uznaniem wypowiadał się o infrastrukturze obiektu, pozwalającego sportowcom rozwijać swoje umiejętności. Dziękował rodzicom i kibicom za przybycie. Dodał, że pasja do sportu to chęć przełamywania granic i tego Wojciech Kowalewski życzył młodym piłkarzom: by respektując zasady fair play przekraczali własne granice i osiągnęli szczyty.

Zwieńczeniem uroczystego otwarcia był występ Cheer Angels – cheerleaderek współpracujących z Legią Warszawa. Gorąco oklaskiwany pokaz zakończył część oficjalną. Potem znów na boiskach pojawili się mali piłkarze. Swe zmagania będą kontynuować jutro, od godziny 9.00. Koło godziny 16.00 poznamy zwycięzców piłkarskich zmagań. Warto skorzystać z okazji i w niedzielny poranek i lub wczesne popołudnie odwiedzić Suwałki Arena, by kibicować i wesprzeć szczytny cel przyświecający imprezie – Wszyscy dla Olka.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply