Czeremszyna koncert
14 XII 2019; Suwałki - PSM I i II st., koncert zespołu Czeremszyna © 2019 Wojciech Otłowski

Projekt „Uderz w stół, a muzycy w bibliotece się odezwą” w swej konkursowej części dobiegł końca. Były warsztaty, spotkania autorskie, inspiracja do twórczych poszukiwań – i fantastyczny efekt: muzyczne wersje wierszy Danuty Wawiłow i Natalii Usenko w wykonaniu amatorów i profesjonalistów, wszystkie ciekawe, nietuzinkowe, dowodzące talentu i pasji.

Nagrody były różnorakie, w tym bardzo szczególna – bo koncert gwiazdy. Grudzień to szczególny czas, kojarzący się z prezentami, szczodrością, hojnością, zatem doskonale w ten klimat wpisuje się podwójny prezent dla uczestników konkursu. Tydzień temu, w sobotę 7 grudnia, w Pizzerii Galerii Rozmarino wystąpiła Ania Broda, znakomita wokalistka i multiinstrumentalistka.

Kolejny koncert, który odbył się w sobotę, 14 grudnia, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, również stał pod znakiem ludowych brzmień i licznych instrumentów, ale tym razem podmiot wykonawczy był wieloosobowy. Czeremszyna to zespół, który zyskał międzynarodową sławę, a choć istnieje już ponad ćwierć wieku, to zapału im nie brakuje. Ludową tradycję łączy z nowoczesnym brzmieniem, zaraża energią, wciąga do wspólnego śpiewania, zaprasza do tańca – to constans występów grupy, zatem wierne i liczne grono fantów przybyło na sobotni koncert. Żywa, energetyczna muzyka wywoływała takie właśnie reakcje.

Wartością dodaną były zapowiedzi Mirosława Samosiuka, który przybliżał publiczności treść i przesłanie utworów w niebanalny sposób inscenizując ich treść. Miał też dla słuchaczy wiele ciepłych słów i życzeń. Nic dziwnego, że taki występ został gorąco przyjęty. Długo niemilknące brawa pozwoliły wysłuchać utworu na bis.


Sobotni koncert odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj