Badanie “Młodzież w Suwałkach” jest inicjatywą społeczną, której celem jest – jak przekonują autorzy ankiety – “analiza stanu obecnego sytuacji młodych ludzi, którzy uczą się, studiują, pracują lub uczyli się w Suwałkach”. Badanie ma również na celu wypracowanie rekomendacji dotyczących Suwałk jako “Miasta dla Młodych”.

Pierwszą częścią badania jest ankieta, którą może wypełnić osoba, która uczy się, studiuje, pracuje lub uczyła się w Suwałkach i znajduje się w przedziale wiekowym 16-30 lat.

Tematyka badania podzielona jest na 3 obszary: 1. Pytania wstępne – dotyczące uczestnika badania; 2. Suwałki – Miasto dla Młodych? – tu ankietowani mogą udzielić odpowiedzi na pytania otwarte dotyczące potrzeby zmian oraz 3. Obszary tematyczne (kultura i rozrywka, mobilność,  edukacja, gospodarka lokalna, infrastruktura). Na podstawie uzyskanych odpowiedzi zostanie utworzony raport.

Ankietę można wypełnić do 28 lutego 2020. Ankieta jest dostępna pod tym linkiem: https://forms.gle/JSeRzhE1TEuavUwV6

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo zły pomysł.
    90% młodych osób tutaj to narkomani dilerzy i patologia z którą praktycznie nic się nie da zrobić. Przykładem może być szkoła przy ulicy zielnej lub zst. W tych szkołach powinny zostać wprowadzone przeszukania. O wielu rzeczach w szkołach się nie mówi i zataja przed osobami z poza takowej szkoły np. że nauczyciele bardzo często ignorują palących nieletnich uczniów i to akceptują. Z drugiej strony co taki nauczyciel może zrobić skoro jeśli da karę uczniowi to przyjdą rodzice z pretensjami bo ich dziecko wymyśliło im bajeczkę w którą oczywiście uwierzyli. Każdy normalny młody człowiek boi się o tym mówić lub “konfidencić” na “swoich kolegów” z klasy bo zwykle kończy się to groźbami, wyzwiskami, gnębieniem, pobiciami. Nikt nie chce ryzykować. Część uczniów nawet boi się chodzić do szkoły z powodu takiej “patologii” bo nie może być pewna czy w trakcie lekcji lub po szkole nie zostanie okradnięta.

Dodaj komentarz