W mieście powstanie centrum opiekuńczo – mieszkalne dla osób starszych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Obiekt przeznaczony będzie do całorocznego użytku, przez całą dobę. Szacowany koszt budowy to około 2,6 mln zł.

– Mamy już przygotowaną koncepcję i obecnie staramy się dofinansowanie tego zadania ze środków budżetu państwa. Chcielibyśmy, by obiekt powstał w sąsiedztwie DPS „Kalina” – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Jeśli jeszcze w tym roku samorządowi uda się pozyskać środki na inwestycję, budowa rozpocznie się niezwłocznie.

W budynku zaplanowano część mieszkalną, w skład której będą wchodzić 2 mieszkania dwupokojowe, każde o powierzchni 30 m kw. Mieszkania te będą posiadały aneksy kuchenne, łazienkę, część dzienną umeblowaną i ze sprzętem RTV oraz część sypialną. Oprócz mieszkań dwupokojowych funkcjonować będzie 6 mieszkań jednopokojowych (jednoosobowych) o powierzchni około 19 m kw. z łazienką i aneksem kuchennym.

Pozostałą część budynku centrum, o powierzchni około 184 m kw. tworzyć będzie tzw. część wspólną, w skład której wejdą: część rehabilitacyjna, pomieszczenie pralni/prasowalni, pomieszczenie wyciszenia i relaksu oraz gabinet pielęgniarsko – zabiegowy.

W budynku centrum zaplanowano wyodrębnione, dla osób z zewnątrz, miejsce wyposażone w fotele i stoły, gdzie również osoby korzystające z zajęć będą mogły usiąść i odpocząć. Powstanie też przestronny taras zewnętrzny.

Wizualizacje, źródło: UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj