W sobotni wieczór, 15 lutego, w Suwałki Arena odbyło się 11 walk w formule MMA. Podczas Browar Północny Fight Night w oktagonie walczyli również suwalczanie z Berserker’s MMA Team Suwałki. Dwie główne walki wydarzenia zakończyły się błyskawicznymi zwycięstwami Damiana Bujkowskiego i Karola Żołowskiego.

Walki stoczyli ze sobą zawodnicy z klubów z Suwałk, Ełku, Olsztyna, Warszawy, Giżycka, Grajewa i Katowic. Dwa ostatnie starcia na poziomie zawodowym należały do Damiana Bujkowskiego z Suwałk, który przez poddanie wygrał z wicemistrzem Niemiec w boksie amatorskim – Marcelem Cepeuszem z Tiger Gym Karpen. Ostatnie spotkanie należało do Karola Żołowskiego z Suwałk, który w pierwszej rundzie znokautował Dejvydasa Żukauskasa z MMA Knight z Litwy. Wcześniejsze zwycięstwa odnieśli: Igor Włodarczyk nad Krystianem Kowalczykiem, Adam Wiewióra nad Bartoszem Powirskim, Maciej Góras nad Mateuszem Szymańskim, Dawid Zubrzycki z Berserker’s MMA Team Suwałki nad Maciejem Dorosińskim z Warszawy; Rafał Wysocki z Suwałk nad Piotrem Galinem z Giżycka, Paweł Kamiński nad Maciejem Bylem oraz Paweł Klimas nad Piotrem Janikiem przez nokaut w pierwszej rundzie. Obu braciom Biłbak, dobrze znanym suwalczanom jako zawodnicy karate kyokushin, tego wieczoru nie udało się wygrać swoich pojedynków. Damian Biłbak przegrał z Dawidem Niedźwieckim z MMA Team z Ełku, a Daniel przegrał przez poddanie w drugiej rundzie z Szymonem Łowczyńskim, również z Ełku.

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na leczenie małej Hani. Gośćmi wieczoru byli: Popek (wokal) oraz Mamed Khalidov i Szymon Kołecki, którzy przekazali na aukcję swoje rękawice. Zostały wylicytowane za 9 tys. złotych i 6 tys. złotych.

Transmisja z wydarzenia:

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda, Sławomir Potocki oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Browar Północny Fight Night już w sobotę