Publikujemy trzeci artykuł w nowym cyklu na naszej stronie, który realizowany jest we współpracy z autorką bloga Ruda Chata – Martą Janiszewską. Tym razem tematem są tegoroczne trendy wnętrzarskie.

Czy planując remont mieszkania lub urządzając swoje nowe gniazdko, zwracasz uwagę na to, co jest modne? Większość z nas robi to nieświadomie i szukając inspiracji, trafia na te najbardziej aktualne. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jakie będą trendy wnętrzarskie 2020 roku, to jesteś w dobrym miejscu, by znaleźć na nie odpowiedź.

W trendach wnętrzarskich w 2020 roku będą pojawiać się elementy stylu afrykańskiego, neomieszczańskiego, industrialnego, a także ekologicznego.

Naturalne materiały

Wyżej wymienione style łączy na pewno użycie naturalnych materiałów. Drewno, metal, skóra, szkło, kamień, rattan. W każdym z nich odgrywają ważną rolę. Ze względu na bardzo mały kontakt człowieka ze środowiskiem naturalnym, mamy rosnącą potrzebę wprowadzenia go do naszych wnętrz. Projektanci odpowiadający na tę potrzebę, będą rzadziej proponować wykończenie i wyposażenie wykonane z materiałów syntetycznych. Chcąc wprowadzić naturalne elementy do swojego wnętrza, wystarczy, że wybierzesz nową tapetę z motywem roślinnym czy postawisz dodatkowe rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze. Dodatkowo, styl ekologiczny determinuje do ograniczenia śmieci, czyli nadal w modzie będą stare meble, którym nadano nowe życie.

Naturalne kolory

Palety barw zdają się nie mieć końca, lecz jeśli chcesz iść za głosem trendów wnętrzarskich, skup się na tych naturalnych kolorach. Będą to przede wszystkim: beże, brązy, rudości, wszelkie odcienie zieleni, ale i uwielbiana szarość. Żeby nie było zbyt monotonnie, w modnym wnętrzu powinno znaleźć się miejsce na mocniejszy akcent, czyli intensywny kolor musztardowy, granaty – między innymi kolor roku 2020 Classic Blue, czy od dawna ciesząca się popularnością butelkowa zieleń.

W cyklu “Piękne wnętrza”: Rok 2020 w kolorze Classic Blue

Modne dodatki

Dodatki nadają charakter wnętrzu. Bez nich jest zazwyczaj nijakie i puste. Najmodniejszymi dodatkami w 2020 roku będą te nawiązujące się do stylu afrykańskiego, czyli frędzle, geometryczne i etniczne wzory, cętki, plecionki. Ponadto, będą pojawiać się materiały: welur i aksamit.

Pamiętaj, że urządzając swoje wnętrze najważniejszą zasadą jest kierowanie się własnym gustem, a nie ślepe podążanie za trendami. Spersonalizuj je, dodając rodzinne pamiątki, zdjęcia, czy odnowione stare meble. Staraj się korzystać z tego, co naturalne i nie bój się koloru w ramach akcentu. W ten sposób stworzysz przytulne miejsce, które będzie sprzyjało odpoczynkowi po ciężkim dniu.

W cyklu “Piękne wnętrza”: Biophilic Design – nowy trend w architekturze

Więcej inspiracji i porad wnętrzarskich znajdziesz na lokalnym blogu klikając w powyższe logo.

Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj blog na portalach Facebook i Instagram

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj