Jak już wcześniej informowaliśmy, rozpoczęty w 2019 roku proces certyfikacji lotniska w Suwałkach, przebiega prawidłowo i zostanie zakończony najprawdopodobniej jeszcze w I kw. tego roku.

Władze miasta latem planują organizację imprezy otwierającej pas startowy. Jak zapowiada Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – przewidziane są także działania promujące korzystanie z pasa startowego. Przypomnijmy, że również ulica dojazdowa do lotniska – ul. Wojczyńskiego –  zostanie przebudowana.

Na lotnisku planowana jest jeszcze jedna inwestycja – budowa stacji paliw. – Wkrótce musimy zmierzyć się z tym tematem – zaznacza Cz. Renkiewicz, dodając, że ostatnią transzę środków na realizację inwestycji, w styczniu br. przekazała firma Forte, partycypująca w budowie. Spółka przeznaczyła na ten cel w sumie 10 mln złotych (w ostatniej transzy – 2,5 mln złotych).

Przypomnijmy, że pas startowy w Suwałkach ma być przeznaczony dla mniejszych samolotów pasażerskich, które nie będą obsługiwać regularnych połączeń. – To nie znaczy, że ich w ogóle nie będzie. Najpierw chcemy pokazać, że mamy tu dobre warunki – dodał prezydent Suwałk, podkreślając przy okazji, że formuła zarządzania lotniskiem zostanie zmieniona. O szczegółach prezydent na razie nie chciał mówić, zapewnił jednak, że suwalski samorząd już ma pomysł. – To nie może być działalność hobbystyczna – ocenił prezydent.

Forte przekazało miastu 10 mln zł na budowę pasa startowego

Ulica dojazdowa do lotniska przejdzie remont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj